Kayseri'de protesto: Patriot değil huzur istiyoruz

Kayseri'de protesto: Patriot değil huzur istiyoruz
Kayseri'de protesto: Patriot değil huzur istiyoruz
Kayseri'de düzenlenen 'Savaşa Hayır' eyleminde, "Patriot değil, huzur istiyoruz" sloganları atıldı.

KAYSERİ - Kayseri’de Emek Partisi, hükümetin dış politikasını eleştirirek, ‘Savaşa Hayır’ eylemi yaptı. Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan eylemciler, ”Savaşa hayır”, ”Savaş; açlık, yoksulluk, ölüm demektir”, ”Patriot değil, huzur istiyoruz” sloganları attı.
İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel eylemde yaptığı konuşmada Türkiye ’nin Suriye ile savaşa sokulmak istendiğini belirterek, “Biz Suriye ile yıllardır dostça yaşıyoruz. Bizim Suriye halklarıyla bir sorunumuz yok. Biz savaş değil barış istiyoruz” dedi.
Hükümetin dış politikasını da eleştiren Tüzel, “Biz, İsrail’i korumak için niye savaşa girelim? Patriot füzeleri bizi değil, İsrail’i korumak için gelecek. Biz ülkemizde Alman askeri, Hollanda askeri NATO askeri istemiyoruz. Bizi Ortadoğu ’ya savaş gemisi gibi yollamak istiyorlar. Biz Patriot değil huzur istiyoruz. Savaş nedeniyle bir uçağımız düştü. Ceylanpınar’da 5 vatandaşımız hayatını kaybetti. Biz savaş istemiyoruz, barış istiyoruz. Savaş; acı, ölüm ve yoksulluktur” diye konuştu. (Vedat DOĞAN/DHA)