Kazlıçeşme Başbakan Erdoğan'a hazırlanıyor

Kazlıçeşme Başbakan Erdoğan'a hazırlanıyor
Kazlıçeşme Başbakan Erdoğan'a hazırlanıyor
AK Parti'nin bugün saat 18:00'de düzenleyeceği miting nedeniyle Kazlıçeşme Meydanı'nda büyük bir hazırlık yapılırken, geniş güvenlik önlemleri alındı. Bir süre polis uyarısıyla miting alanı boşaltılarak bomba araması yapıldı

İSTANBUL - Miting alanında dev hoparlörler vinçlerin yardımıyla konuşlandırıldı. Taksim Gezi Parkı olayları ve Ak Parti 'nin Kazlıçeşme'de yapacağı miting nedeniyle Diyarbakır, Şırnak, Siirt, Elazığ ve Ankara 'dan bine yakın çevik kuvvet polisi, uçakla İstanbul'a getirildi. Bu çalışmalar sürerken, miting alanı polisin uyarılarıyla boşaltıldı. Bomba arama çalışmalarının tamamlanmasının ardından görevliler tekrar miting alanına gelerek hazırlıklara devam etti.

 

TEKNELER ÇALIŞIYOR


Mitinge Anadolu yakasından katılanlar, tahsis edilen teknelerle Zeyport Limanı’na getiriliyor. Buradan da otobüslerle miting alanına taşınıyor. Saat 18:00’da başlayacak olan miting nedeniyle Anadolu yakasından gelenler için tekneler tahsis edildi. Teknelerle Zeytinburnu’nda bulunan Zeyport Limanı’na getirilen partililer, buradan İETT otobüsleriyle miting alanına taşınıyor. Kalabalık gruplardan bazıları otobüse binmek yerine miting alanına kadar yürümeyi tercih etti.KOCAELİ'DEN ATATÜRK VAPURU KALKTI

 

İstanbul Kazlıçeşme’deki AK Parti mitingine katılmak için Kocaeli’nden 250 kişiden oluşan gidecekleri taşıyan 'Atatürk Vapuru' yola çıktı. Kazlıçeşme’ye gelenler arasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek de bulunuyor.

 

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, "Sosyal medya ve internet sitelerinde İETT otobüsleri ve Şehir Hatları vapurlarının Kazlıçeşme'ye yolcu taşıması ile ilgili asılsız haberler yayılmaktadır" denildi.İddiaların yalanlandığı açıklamada, "İstanbul'daki Toplu taşıma araçlarında bugün (sınav dışında) herhangi bir ÜCRETSİZ taşıma söz konusu değildir. Kazlıceşme'deki miting alanına yolcu taşıyan otobüsler, bedeli mukabilinde İETT'den kiralanmıştır. Ayrıca Miting için AK Parti tarafından, 3 Şehir Hatları Vapuru da yine bedeli mukabilinde kiralanmıştır. Bedelsiz tahsis söz konusu değildir. İBB iştiraki İSTON AŞ personelinin mitinge katılması için imzalı belge imzalattığı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Hiçbir personele mitinge katılması yönünde talimat verilmemiş ve duyuru yapılmamıştır" ifadeleri yer aldı. (dha)