Kemal Kılıçdaroğlu, Ekşi Sözlük'te soruları yanıtladı

Kemal Kılıçdaroğlu, Ekşi Sözlük'te soruları yanıtladı
Kemal Kılıçdaroğlu, Ekşi Sözlük'te soruları yanıtladı
Ekşi Sözlük'te soruları yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demirtaş'ın çağrısıyla ilgili "Ağrıda'ki olayları ayrıntılarıyla öğrenmek için tüm çabamızı gösteriyoruz. İddialar vahim, olayları inceleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

RADİKAL -   CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Ekşi Sözlük'te ‘Merhaba ben CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ başlığı altında yazarların sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu'na Ekşi Sözlük'te birçok soru yöneltilirken HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ’yle birlikte Ağrı’ya giderek TSK ile PKK arasındaki çatışmayla ilgili ayrıntıları inceleme çağrısıyla ilgili bir soru dikkat çekti.

"Ağrı'da olanları öğrenmek için Demirtaş'ın çağrısına uyup, Bahçeli ile oraya gider misiniz?" sorusunu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Ağrıda'ki olayları ayrıntılarıyla öğrenmek için tüm çabamızı gösteriyoruz. iddialar vahim, olayları inceleyeceğiz. kimsenin endişesi olmasın. Sayın demirtaş'ın çağrısına yanıt vermek için önce olayların ayrıntısını öğrenmemiz gerekiyor." dedi.

'KREDİ KARTI FAİZLERİNİN EN AZ YÜZDE SEKSENİNİ SİLECEĞİZ'

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na Kartal mitinginde 5 milyonu kurtarma müjdesiyle ilgili "Dün gerçekleşen Kartal mitinginde müjdesini verdiğiniz, kredi batağındaki 5 milyon vatandaşı kurtarma planınızın kapsamı nedir? Nasıl bir çözüm düşünülüyor? Kanun marifetiyle, vatandaşın bankalara olan borçlarının yapılandırılması mı? (Dövize endeksli kredilerde denenen bu yöntem, yaraya merhem olmadı.) Yoksa borçların devlet tarafından kapatılıp, borçluların devlete borçlandırılması mı?" diye soruldu. Kılıçdaroğlu burada 19 Nisan'da açıklanacak CHP Seçim Bildirgesinde yer alacak bir konudan da ilk kez bahsetti.

Kılıçdaroğlu soruya yanıt verirken kredi kartı borçlularına müjdeyi vererek şunları söyledi:

"Kredi borcu olanlara ilişkin gönüllü tavsiyeler sunan sektörün içerisinden biri olarak, kredi borçlarını kapatma konusunu somutlaştırarak, kampanyanızın en önemli maddesi haline getirirseniz, halkta karşılığını bulacağınıza inancım tam. Kredi kartı faiz miktarının en az yüzde seksenini sileceğiz. Ayrıntısını 19 Nisan Pazar günü seçim bildirgemizde açıklayacağız."