Kemal Kılıçdaroğlu'na 'ayakkabılı' saldırı

Kemal Kılıçdaroğlu'na 'ayakkabılı' saldırı
Kemal Kılıçdaroğlu'na 'ayakkabılı' saldırı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçrdaroğlu'na, katıldığı bir toplantıda ayakkabı fırlatıldı. Protestocunun 1986 Ağrı Eleşkirt doğumlu Yunus Emrah S. olduğu belirlendi

RADİKAL – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçrdaroğlu’na, katıldığı bir toplantıda ayakkabı fırlatıldı. Ankara 'da "emeklilerin sorunları ve çözüm önerileri" konulu bir toplantıya katılan Kılıçaroğlu, 'U' şeklindeki masa düzeninde otururken çapraz yönden bir kişi Kılıçdaroğlu 'na, "Sizin siyasetiniz benim babamı yaktı" diyerek ayakkabılarını fırlattı. Attığı ilk ayakkabıyı isabet ettiremeyen ve tam korumalar müdahale ettiği sırada ikinci ayakkabıyı atmaya çalışan saldırgan salondan çıkarıldı. Bu esnada Kılıçdaroğlu'nun korumalarının, birbirlerini "Arkadaşlar nazik davranın" şeklinde uyardığı duyuldu.

'BEN DE BİLMİYORUM'

Ayakkabıların isabet etmediği Kılıçdaroğlu, olaya ilişkin, "Ruh sağlığı yerinde olmayan bir arkadaş" değerlendirmesinde bulundu. Korumalar tarafından otelin alt katlarındaki bir odaya indirilen saldırganın, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüleceği belirtildi.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, otelden ayrılırken, olayın nedenini soran gazetecilere, "Ben de sizin gibi bilmiyorum" yanıtını verdi.


 

KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Olayın yaşamasından kısa süre sonra saldırganın kimliği belli oldu. 1986 Ağrı Eleşkirt doğumlu Yunus Emrah S. ilk ifadesinde “Erdoğan Toprak’ın fabrikasında çalışan babamın yaşadığı mağduriyet nedeniyle saldırıyı gerçekleştirdim. Babam Erdoğan Toprak’ın fabrikasında çalışıyordu, geçirdiği kaza sonucu özürlü kaldı. Yardım sözleri de tutulmadı” bilgisini verdi.

KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞMEK İSTİYORUM

Yunus Emrah S.’nin toplantı öncesinde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun basınla ilişkilerini yürüten isimlerden Veli Özdemir’e de “Sayın Genel Başkan’la görüşmem gerekiyor” isteğini ilettiği öğrenildi. Daha sonra ortadan kaybolan Yunus Emrah S.’in, toplantının basına açık bölümünde gazetecilerin arasına karışarak salona girdiği tespit edildi. Yunus Emrah S., salona girmesinden kısa bir süre sonra da ayakkabısını Kılıçdaroğlu’na fırlattı. S.’in ayakkabısı Genel Başkan Yardımcılarından Selim Sayek Böke’ye isabet etti.


  http://www.radikal.com.tr/126775112677518

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Meczuptur meczup!! - sblgngr

  Bu ülkede muhalefetteki, sol görüşlü insanlara saldırıları daima meczuplar yapar. Bu bir gelenektir. Yani hafif akıl sorunları da olan dindar, affedilmesi gereken insanlardır. Saldırı silahı havadayken teşhis konur: Meczup. Eğer saldırı iktidardan birine yönelikse ki bu sözle ya da bir tavırla da olabilir, asla akıl sorunu olan biri değildir. Tam tersine darbe yapma planları olan, son derece zeki bir örgüt üyesidir. Örgütü iki gün içinde bulunur yoksa da üretilir.

  hedefi şaşırmış - genco940

  bir çift pabuçu kalmış ezilmişliğin onlarda havaya gitti. AKP İktidarının Çalışma bakanını karıştırdı galiba. Toplantının adını da yanlış anlamış olmalı. Kendisi gibi niceleri var, Somaya, Ermeneğe, Zonguldağa gitseydi gerçek durumunu anlardı. İşçi hakları, çalışma düzeni, ücret politikaları taşerona emanet edilen bir ortamda, işçinin üzerine çığ düştüğünün ifadesidir. Sendika allaha emanet. Emeğin bir avuç toprak için nelere katlandığının herkes farkında ama işçisi de, memuruda, emekliside konuşulanları anlamadığı müddetce kurtarılabileceğini sanıyorsa o da milli irade ise işte sandık işte oy. Ayakkabı yerine at sandığa işinin efendisi ol.

  planlı mı - user942030

  ülkeyi 13 yıldır AKP yönetiyor, ayakkabıyı kılıçdaroğluna fırlatıyorlar. bunların dedeleri de inönüyü taş yağmuruna tutumuştu. üstelik demokrat parti iktidardayken.

  V_Vendetta - Bir Garip Öğrenci

  sürekli sol partilere saldırı var derken bu haberi katmamışsındır umarım..

  Yanlis adres - ozimuko

  Ayakkabinin adresi mecburiyetten yanlis... Iktidarda bulunan birisine o ayakkabi firlatilsaydi, firlatan adami once gerekli bir zarfa koymak uzere katlarlar, daha sonra o zarfi davalardan davalara yollarlardi. Biliniyor ki Kilicdaroglu mulayim bir adam... Kafasi basmayan, iktidara vermesi gereken tepkinin mislini muhalefete vermeye basladi. Ulke olarak klinik vakayiz. Gercek bu...

  PES! - ihsanokur1980

  Pes vallahi! 12 yıldır muhalefette olan bir partiyi "yaktınız beni" diye suçlamak bu kula nasip oldu. Ha şu da var; iktidar partisi mensuplarına aynı şeyi yapsa çok pis dayak yer, hapis de cabası. Abi biliyor bunları. Şimdi karakolda çay ikram edilip ifadesi alınacak. Oh! Ne ala memleket!

  KILIÇDAROĞLU KÖTÜ DAVRANMAYIN DEMİŞ! BAŞKA BİR LİDERLER BU DURUMDA NE YAPARDI? - user564606

  A) Protestocuyu korumalarına DÖVDÜRÜRDÜ, B) korumalarına yakalatıp bizzat KENDİSİ TOKATLARDI, C) korumalarına yakalatıp nezarete attırır sonra MAHKEMEYE VERİRDİ D) yukarıdakilerin HEPSİ.