Kenan Evren ve ailesinin 17 otomobili varmış!

Kenan Evren ve ailesinin 17 otomobili varmış!
Kenan Evren ve ailesinin 17 otomobili varmış!
Mali Suçları Araştırma Kurumu raporuna göre, Kenan Evren üzerine 3 aile üyeleri Nebahat Şenay Gürvit üzerine 5, Semahat Gülay Evren üzerine ise 9 kayıtlı araç bulunuyor.

ANKARA - 12 Eylül darbesi davasının sanıkları Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya'nın mal varlıklarını araştırarak, mahkemeye gönderen Mali Suçları Araştırma Kurumu'nun (MASAK) raporunda, Evren ve Şahinkaya'nın yanı sıra eşleri ve çocuklarından oluşan 9 kişiyle ilgili bilgiler yer aldı.
Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın 14 Eylül Cuma günü görülen son celsesinde, MASAK'tan istenen raporun ulaştığı açıklanmıştı.
Mahkeme , duruşma sonunda, MASAK raporu ve eklerinin dava dışı kişilerin mali bilgilerini de içermesi nedeniyle, örnek alınmadan, bugünden itibaren 3 gün süreyle davanın taraflarınca incelenebileceğini karar altına almıştı.
Bazı müdahil avukatları, ara karar doğrultusunda MASAK raporunu inceledi.
Avukatların verdiği bilgiye göre raporda; Kenan Evren, Sekine Evren, Nebahat Şenay Gürvit, Semahat Gülay Evren, Miray Emine Göksu (Evren), Tahsin Şahinkaya, Sema Şahinkaya, Sevgi Şahinkaya Kartal ve Serdar Şahinkaya'nın mali durumlarına ilişkin bilgiler bulunuyor.

“BELİRLİ BİR YIL”DAN ÖNCESİ YOK
MASAK'ın 2 klasörü bulan belgeleri arasında, bu kişilerin mal varlıklarıyla ilgili bütün bankalara yazılan yazılar ve gelen cevaplar yer alıyor. Bankalardan gönderilen bazı cevaplar, “belirli bir yıldan önceki kayıtların bulunmadığı” bilgisini içeriyor.
Yapılan incelemede; Kenan Evren üzerine 3, Nebahat Şenay Gürvit üzerine 5, Semahat Gülay Evren üzerine 9 kayıtlı araç bulunduğu belirlendi.
İncelemelere göre; Tahsin Şahinkaya üzerine 2, Sevgi Şahinkaya Kartal üzerine 1 ve Serdar Şahinkaya üzerine 2 araç bulunuyor.
MASAK'ın 55 sayfalık raporunda, sanıkların hissesi bulunan şirketler ve gayrimenkul bilgileri de yer aldı. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/1100677110067717

  YORUMLAR
  (17 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  adam 3. sinif memur sanki - feritq

  olsun o kadar parasi, arabasi.

  Hesap - kemal.özg.

  Darbeci hesaplarının olağandışı hareketi memleketi yönetenlerin sadece akçalı fezlekesi olanlara kıyaslandığında olağan.Emekli askerlerin holdinglerde iş bulmalarından yola çıkarsak Bakanlık yapmış vekillerin bile cüzdan ve hesaplarında özel incelemeler şart.İşte o zaman olağandışı hesapların aslında ne kadar sıradan olduğu görülür.Haydi meclisten başlayalım isterseniz.Sonra sırayla bürokratlara,yargıya,polise uzanırız.

  dünden bugüne - bhrburçin

  Masumu öldürüp servet sahibi olan şahsiyetler örnek alınıyor ki,bugünün iktidarı ne öğrenci ne gazeteci ne yaşlı ne işçi ne kız ne çocuk ne emekli ayırmadan; haksızlığın adaletsizliğin eziyetin alasını yaparak,karunlaşma yolunda hızla ilerliyor.

  Sam amcanın iyi çocukları..! - papirus0606

  Ne güzel kurulmuş düzeniniz,Ne hoş bölüşmüşsünüz dünyayı,Karış karış Parsel parsel,Bölge bölge..! Sam amcanın iyi çocukları hep mutludur hep..!

  Gözümüz yok Allah versin:) - Burak1978

  17 otomobilcik canım aynı küçük gemicik gibi, siz muhaliflerin de her şey gözüne batıyor yani...Adam işkence yapmış,cana kıymış,Amerika destekli ülkenin şimdi bu noktaya gelmesinin pimini çekmiş,servetini sorun yapıyorsunuz.Yiyin efendiler yiyin aksırıncaya tıksırıncaya kadar yiyin:)

  Rabbena - Sinan Devrim

  12 Eylül'den evvel mütevazi bir mal varlığı,ardından devasa bir gelişme.Nalıncı keser gibi bir yandan Vatan,Millet,Sakarya,öte yandan hep beni,hep bana.ABD'nin "bizim çocuklar" ı dır onlar.Ad'ları değişir sadece,her daim iktidardırlar.

  12 Eylül faşizmini de sulandırmak.. - ErA_Aydın

  Habere görsel olarak Teksaslı bir kovboyun ABD plakalı limuzininin fotografını eklemek nasıl bir zeka olabilir. 12 Eylül faşizmini sulandırmak işte tam da budur. Cuntacıların yapamadıklarını Radikal'in "akıllı" foto editörleri yapıyor. Bu arada, Kenan Evren ailesi için 17 otomobil yüksek sayı değil. Kızı Şenay Gürvit, 12 Eylül döneminde ticari faaliyetlerle uğraşıyordu zaten. Bu otomobiller de büyük bir ihtimalle, şirketi üstüne kayıtlı ticari araçlar çıkacak. Bu muhabbet konuyu sulandırmaktan başka bir işe yaramaz.