"Kendimi örgüt emekçilerinin vicdanına teslim ediyorum"

"Kendimi örgüt emekçilerinin vicdanına teslim ediyorum"
"Kendimi örgüt emekçilerinin vicdanına teslim ediyorum"
CHP'nin genç ve sevilen isimlerinden biri olan Özgen Nama, milletvekili aday adayı oldu. Nama, adaylık açıklamasında " Kendimi örgüt emekçilerinin vicdanına teslim ediyorum" dedi.

RADİKAL- CHP 'nin genç ve sevilen isimlerden Özgen Nama İstanbul 1. Bölge'den milletvekili aday adayı oldu.  Ön seçime giren Nama'nın CHP Sancaktepe İlçe Başkanlığı'ndaki aday adaylığı açıklamasına, aday adayları Kamer Gök, Barış Yarkadaş, meclis üyeleri ve birçok partili katıldı.

'SOL VARSA UMUT VAR'

Aday adaylığı açıklamasında sol ve örgüt vurgusu yapan Özgen Nama şunları söyledi: "7 Haziran 2015 Genel Seçimleri ile ilgili Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nin almış olduğu karar hepimiz için çok önemlidir. Değerli dostlarım, Ön seçim çoğulcu ve katılımcı demokrasi açısından son derece önemli bir mekanizmadır. Halkın temsilcilerini halkın seçmesi, gerçek katılımcı demokrasi anlayışının en önemli göstergelerinden biridir. Parmak demokrasisinden gerçek demokrasiye geçmek için önemli bir fırsattır. Örgütün kendi içinden çıkan adaylar ile kendi sesini Ankara 'da duyurması için söz sırası örgüttedir. Bu nedenle; önümüzdeki ay yaşayacağımız demokrasi şölenine; 20 yıldır bu partinin, her kademesinde görev üstlenmiş, emek vermiş bir yoldaşınız olarak katkı sunmak istedim. 20 yıldır görev aldığım, görev üstlendiğim; partimin baraj altında kaldığı dönemde bile bir gün iktidar olacağı umudunu yitirmemiş arkadaşınız olarak; 40 yıllık iktidar özlemini dindirmek için uğraşacağımız bu dönemde, kendimi örgüt emekçilerinin vicdanına teslim ediyorum. Artık ; "Söz de yetki de kara da örgütümüzdedir. 30 yıldır AKP ve sağcıların kalesi sayılan Sancaktepe'de destan yazan örgütüme kendimi teslim etmem benim için onurların en büyüğüdür.

 

İnanıyorum ki, bu seçimde de destanlar yazacağız. İnanıyorum ki "Sol varsa Umut vardır" Umudu zafere dönüştürmek için sizlerle yürüyeceğiz. Ve mutlaka bir gün kazanacağız. Çünkü biz; bu toplumun hem vicdanıyız hem de içinden çıktığımız devrimci mücadelenin sesiyiz. Bu sesi Ankara'ya taşımak ve ülkemizde egemen kılmak için nefer olmaya varım."