Kılıçdaroğlu: 100 bin lira Erdoğan'ı tatmin etmez

Kılıçdaroğlu: 100 bin lira Erdoğan'ı tatmin etmez
Kılıçdaroğlu: 100 bin lira Erdoğan'ı tatmin etmez
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisi hakkında 100 bin liralık tazminat davası açan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "Keşke 30 milyon euroluk dava açsaydı da oğluna paraları sıfırladınız mı derken biraz daha katkısı olurdu. Açıkça söyleyeyim avucunu yalar" diye seslendi.

RADİKAL - CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu , gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın 100 bin liralık tazminat davası açmasıyla ilgili olarak ‘100 bin lira onu tatmin eder mi bilmiyorum. Keşke 30 milyon Euro’luk dava açsaydı’ dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

YSK’YI KONUŞMAMIZ LAZIM

Erdoğan’ın muhalefete yönelik eleştirilerini biliyoruz. Cumhurun başkanı değil ki kendi partisini başkanı. En büyük zararı da kendi partisine demokrasiye veriyor. Erdoğan’dan çok YSK’yı konuşmamız lazım. Tarafsız davranacaklardı. Bunların hiçbirine uyulmadı. YSK açıkça iktidar partisini lehine görev yapıyor. Açıkça şunu söylesinler; Biz iktidar partisinin seçim kurulu üyesiyiz onlar için çalıştık. Kendi çocuklarına bunu desinler.

Erdoğan tazminat davası açmış. 100 bin liralık. 100 bin lira onu tatmin eder mi bilmiyorum. Keşke 30 milyon avroluk dava açsaydı da oğluna paraları sıfırladınız mı derken biraz daha katkısı olurdu. Açıkça söyleyeyim avucunu yalar.