Kılıçdaroğlu: Ağrı'da askerler ölüme gönderildi

Kılıçdaroğlu: Ağrı'da askerler ölüme gönderildi
Kılıçdaroğlu: Ağrı'da askerler ölüme gönderildi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ağrı Diyadin'de yaşanan olayla ilgili konuştu: Sorunun çıkması için hükümet tarafından her şey yapıldı

RADİKAL – CHP lideri Kemal Kılıçrdaroğlu NTV televizyonunda mkendisine sorulan soruları yanıtldı. Kılıçdaroğlu ,” Ağrı diyadin’de ne oldu? araştırma için partiden isim yolladınız galiba. Aldığınız bilgiler ışığında ne dersiniz?” sorusuna şu yanıtı verdi:“Ağrı Diyadin’de şöyle söyleyebilirim. Sorun çıkmayabilirdi. Ama sorunun çıkması için hükümet tarafından her şey yapıldı. Bir anlamda açıkça söylemek gerekirse askerler ölüme gönderildi. Bu doğru değildi.”

CHP lideri,  sunucunun ‘ PKK ’lıların şehre indiği söyleniyor’  demesi üzerine “PKK silahla iniyorsa git yakala. Devlet değil misin?’ dedi. Sunucunun “Başka bir olay mı cereyan etmiş? Resmi açıklama PKK’lılar geliyorlar müdahale yapılıyor” demesi üzerine Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:  “Şehre silahla geldikleri halka baskı yaptıkları şeklinde. Varsa öyle bir şey müdahale edersiniz. Siz silahlı şehrin içine gireceksiniz devlet müdahale etmeyecek, bu da doğru değil. Niye müdahale ettiniz? ‘Görmezlikten gelin’ diye bir iddiamız yok. Hukuk devletini savunuyoruz biz. Valinin kaymakamın emniyet müdürünün vatandaşa bilgi vermesi gerekiyordu. Buyrun Genelkurmay’ın açıklaması, hükümetin açıklaması hangisi doğru? Efkan Ala’nın o olayda ne işi var? İçişleri Bakanı değil, neden talimat veriyorsunuz? Kimsiniz siz? Pek çok karanlık noktayı içinde barındıran bir olay.”

CHP lideri: Bakan Şimşek, CHP'ye üye olmak istiyorsa önce eğitimimizden geçmesi lazım

CHP'den örgütlere alkış talimatı: İbadethane, hastane ve okulda alkış yasak

Bakan Şimşek: CHP, vaatlerin kaynağını açıklasın onlara oy vereceğim

Sırrı Süreyya Önder: Ağrı'da ihale askere yıkılacaktı