Kılıçdaroğlu akademisyenlerle bir araya geldi

Kılıçdaroğlu akademisyenlerle bir araya geldi
Kılıçdaroğlu akademisyenlerle bir araya geldi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde akademisyenlerle biraraya geldi.

RADİKAL - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun, Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde akademisyenlerle, yaptığı 5 saatlik toplantı sona erdi. Kılıçdaroğlu, toplantı sonrasında bir açıklama yapmadan Kuşadası'ndan ayrıldı. Kemal Kılıçdaroğlu 'nun, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan saat 17.45 uçağıyla Ankara'ya gideceği öğrenildi.

DEĞERLENDİRMEYİ SENCER AYATA YAPTI

Akademisyenlerle ilgili toplantının sonunda değerlendirmeyi ise CHP Genel Başkan Yardımcısı Sencer Ayata yaptı. Akademisyenlerin iki gün önce toplantının yapıldığı otele gelip, kendi aralarında görüşmelerde bulunduğunu anlatan Ayata, "Çok önemli birkaç başlık altında çalışmalarını toplamışlar. Burada sadece İzmir'den Ege Bölgesi'nden akademisyen yoktu. Türkiye 'nin hemen her bölgesinden akademisyenler burada bulunuyordu. Çok önemli çalışmalarını, tek tek değil bir bütün halinde çok iyi anlattılar. Siyasete atıldığımdan beri, gördüğüm en önemli toplantılardan birisi oldu. Bizlerin de önümüzdeki dönemde yararlanacağımız sayısız öneriler aldık. Genel Başkanımız, da notlar aldı ve bunlardan yararlanacağımızı söyledi" dedi.

Toplantıyı organize edenlerden Dokuz Eylül Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Özkan Yıldız da açıklamasında, üç ana başlık altında konuşmaların geçtiğini, bunların kimlik algısı, Türkiye'de seçmen davranışları ve Türkiye'nin temel ekonomik soruları ile çözüm önerileri olduğunu anlattı.

Özellikle seçmen davranışları konusunda HDP'nin parti olarak seçime girmesinin gündeme geldiğini ifade eden Özkan Yıldız, “Bu anda da Kemal Kılıçdaroğlu, 'Parti olarak onların kendi kararları' değerlendirmesinde bulundu. Ama burada her görüşten akademisyen vardı. Görüşlerini açıkladılar. İlk toplantımız vakit darlığından kısa sürdüğü için böyle bir ikinci toplantıyı planladık" dedi. (DHA)