Kılıçdaroğlu: Ankara'da taşeron işçi tiyatrosu oynandı

Kılıçdaroğlu: Ankara'da taşeron işçi tiyatrosu oynandı
Kılıçdaroğlu: Ankara'da taşeron işçi tiyatrosu oynandı
CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan, Başbakan Davutoğlu'nun karayolu işçilerini kadroya alıyoruz açıklamasına sert tepki gösterdi. CHP lideri "Bugün Ankara'da bir tiyatro oynandı. Karayolu işçileri dava açtılar, mahkemede kazandılar. Yargıtay kararı elimde. Karayolunda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınması kararlaştırıldı. Burada bir tiyatro var. Ne zamandan beri mahkeme kararını uygulamak lütuf oldu" dedi.

RADİKAL-Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara 'da karayolları işçileriyle bir araya geldiği toplantıda, "Bugün sizlerle hem bir bayram kutlaması hem bir müjde için bir aradayız. 6 bin 417 karayolları işçisinin kadrosu hayırlı olsun" dedi. Afyonkarahisar'da partisinin düzenlediği mitingde konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdadroğlu sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu , "Bugün Ankara'da bir tiyatro oynandı. Karayolu işçileri dava açtılar, mahkemede kazandılar. Yargıtay kararı elimde. Karayolunda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınması kararlaştırıldı. Burada bir tiyatro var. Ne zamandan beri mahkeme kararını uygulamak lütuf oldu" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu konuşmasından şunlara vurgu yaptı:

Parayı bulacağım hortumu keseceğim, Afyon'dan sözünü veriyorum bunun. Nasıl vereceksin diyor, adam vereceğiz o parayı. Çalıştı , çabaladı, alın teri döktü. Bütün o fabrikaları bugünün emeklileri kurdu. Emekliye refahtan pay verilmez diye bir kanun çıkardılar. Emeklilere refahtan pay vereceğiz. O koltuktan ineceksin. Köylüye hakkını vereceğim. Benim için yandaş yok, benim için vatandaş var.


"TAŞERON İŞÇİLİĞİ KALDIRACAĞIM"


Taşeron işçilik çağdaş köle sistemi. Ömür boyu asgari ücret. Sendika yok, iş güvencesi yok. Ben çağdaş köleyi kabul etmiyorum, bu sistemde herkesin örgütlü olmasını istiyorum. Taşeron işçiliği kaldıracağım.


"ANKARA'DA BİR TİYATRO OYNANDI"

Siyaseti zenginleşme aracı olarak görmedim. Öyle olursa kaybeden Türkiye olur. Siyaset halka adanmışlıktır. Senin cebin para görmeyecek. Ben dedim ya taşeronu kaldıracağım. Bugün Ankara'da bir tiyatro oynandı. Karayolu işçileri dava açtılar, mahkemede kazandılar. Yargıtay kararı elimde. Karayolunda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınması kararlaştırıldı. Burada bir tiyatro var. Ne zamandan beri mahkeme kararını uygulamak lütuf oldu. Size kadro vereceğiz ama yasaya göre kazandığınız haklardan vazgeçeceksiniz diyorlar.
Şeker fabrikalarını asla özelleştirmeyeceğiz. Kendi şekerimizi kendimiz üreteceğiz. Bir ülkede huzur istiyorsak aylığı 1000 liranın altında 8 milyon emeklinin olmaması lazım.Afyon'un aynı zamanda bir tarım kenti olduğunu da biliyorum.


"MEYDANDA SORACAĞINA GEL İSTEDİĞİN KANALDA SOR BANA"

Davutoğlu'na sesleniyorum. Kaynağı nereden bulacaksın diyeceğine gel bir tv kanalına sen sor ben anlatayım. Sen emekliye verilecek parayı bulamıyorsan o koltukta oturma. Aradaki köle tüccarını kaldıracağım, devlet parayı işçiye verecek. Siyasetçinin değil halkın cebi para görecek, halk zenginleşecek


  http://www.radikal.com.tr/134701213470122

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kemal - user1078358

  Ne yapsin secimlerde vaadlerini soylemesinmi bunuda yasaklayinda vatandas bilmesin

  Halkı zenginleştirmek... - ARAGORA

  Bana bu ifade Fransız ihtilalini ve Jakobenleri hatırlattı..Krala karşı onlar da bunu demişlerdi..Kralı öldürdüler ,asilleri ya öldürdüler ya kovdular..O zamanlar Burjuva ,köylülere denirdi.Burjuva ,asillerin konaklarına ,şatolarına ,arazilerine yerleşti.Yani halk bu kez zengin oldu.Ve ,o burjuva dediklerin zengin olunca ,dünyaya burjuva kelimesi ''zengin azınlık '' olarak yerleşti.Bu kez o burjuvanın kurnazları gene köylüyü ezmeye başladı.Ve ihtilal kendi kahramanlarını yedi.Robespier giyotine gitti...Aman dikkat ,halkı zengin etmek kelimesi tehliklei bir söylemdir.Zira o halk sınır tanımaz o zaman...Ve tarih hep tekerrür eder.Onun için ,kelimeye dikkat et Kılıçdaroğlu ve şöyle de ''Halka hak ettiğini vereceğim '' Bu daha doğru olur...Çünkü bu halk eski tip politikacıdan çok çekti.Bol keseden atandan...Maaşlar veriliyor.İkramiyeler veriliyor..Mazot bedava falan çok yanlış işler..Uyarıyorum...