Kılıçdaroğlu: Ankara'daki beyler altın kaplı klozetten hoşlanır

Kılıçdaroğlu: Ankara'daki beyler altın kaplı klozetten hoşlanır
Kılıçdaroğlu: Ankara'daki beyler altın kaplı klozetten hoşlanır
Kemal Kılıçdaroğlu partisinin İstanbul mitinginde konuştu. Mitingde bir ilke de imza atan Kılıçdaroğlu, alanı dolduran partilileri kalp işaretiyle selamladı. CHP liderinin gündeminde, altın kaplama klozet polemiği vardı: Ankara'daki beyler gençlerden hoşlanmazlar, özgürlükten hoşlanmazlar. Neden hoşlanırlar? Altın kaplı klozetten.

RADİKAL- CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu , partisinin Sultangazi’de düzenlediği mitingde hitap etti. Konuşmasında 'altın klozet' polemiğine değinen Kılıçdaroğlu, " Ankara ’daki beyler gençlerden hoşlanmazlar, özgürlükten hoşlanmazlar. Neden hoşlanırlar? Altın kaplı klozetten hoşlanırlar. Diyorki ’Altın kaplı klozetim yok’. Sana som altından yakışır arkadaş. Altın kaplıyı ne edeceksin sen" dedi.Kılıçdaroğlu konuşmasında şunları söyledi:

- İktidarda olanların ezberleri bozuldu. Arkasından ’Merkez Türkiye’ projesini açıkladık, kimyaları bozudu. Şimdi bize iktidar olma görevi düşüyor. Türkiye’yi içinde bulunduğu bataktan çıkarıp, çağdaş Türkiye’yi kurmak için yeniden hareket geçmemiz gerekiyor. Anadolu’yu, İstanbul’lu şaha kaldırmamız gerekiyor. Kendi içinde sorunu olmayan, sorularının çözen güçlü bir Türkiye için yola çıkmamız gerekiyor. O yolculukta ben sadece ve sadece sizlere güveniyorum.- 13 yıldır iktidardalar. 13 yıl... Ülkenin hiçbir sorununu çözmediler. Kendi sorunlarını, yakınlarının, yandaşlarının sorunları çözdüler. Vatandaşın sorununu çözmediler, vatandaştan koptular. Şunu söyleyeyim. Meydanlarda diyorlarki, ’Neden hükümeti eleştirmiyorsun, neden yanlışlarını söylemiyorsun?’ Ben de diyorum ki; ben siyasi kavga istemiyorum. Ne yaptılar millet biliyor. Biz ne yapacağız onu anlatacağım. Söz veriyorum refahı tabana yayacağım. Söz veriyorum asgari ücreti bin 500 lira yapacağım.

'ANADOLU'YU GÜÇLENDİRECEĞİZ'
- Söz veriyorum emekliye 2 maaş ikramiye vereceğim. Söz veriyorum taşeron uygulamasını bitireceğim. 17 milyon yoksulumuz var. 4 yılda bu güzel ülkede yoksulluğu tarihe gömeceğim.

- Aramızda çok sayıda genç var. Sevgili gençler size inanıyorum. Size güveniyorum. Sizin için çalışacağım, sizin için mücadele edeceğim. Sizi görmeyen, sizi işsizliğe mahkum eden bir zihniyetle mücadele edeceğim. Sizin alın terinizin karşılığı olan, emeğinizin karşılığı olan iş bulma vaadini yerine getireceğim. Her 5 gencimizden biri işsiz. Ama işsizlik sorununu çözmek benim boynumun borcudur. Yüz yılın projesini hazırladık. Merkez Türkiye Projesi... Anadolu’yu güçlendireceğiz. 2 milyon 2 yüz bin gencimize iş imkanı sağlayacağız. Proje bittiğinde her yıl 147 milyar dolar katma değer yaratacak. Anadolu’yu güçlendireceğiz.

'MEYDANLARA YASAK GELMEYECEK'
- 2002’de iktidar oldular. Ne diyorlardı; ’Yoksullukla mücadele edeceğiz’ diyorlardı. Ne diyorlardı, ’Yolsuzlukla mücadele edeceğiz’ diyorlardı. Ne diyorlardı, ’Yasaklarla mücadele edeceğiz’ diyorlardı. Buradan sadece İstanbul’a değil, bütün Türkiye’ye sesleniyorum. CHP iktidarında hiçbir meydana yasak gelmeyecektir. Meydanlar özgürlük alanı olacaktır.

'DAVUTOĞLU ERDOĞAN, KILIÇDAROĞLU  HALK İÇİN ÇALIŞIR'
- Sen 13 yıllık iktidarında iki Trakya büyüklüğünde alanı çiftçi ekmesin politikasını uygulamışsan, sen halk için çalışan bir iktidar değilsin. Buradan bütün halkıma sesleniyorum. Onlar kendileri, yandaşları ve çocukları için çalıştılar. Unutmayın CHP halk için çalışır, sizin için çalışacağız. Ve bir şeyi daha unutmayın. Her yerde söyleyin, anlatın. Davutoğlu, Erdoğan için çalışır. Kılıçdaroğlu halk için çalışır.

'ANKARA'DAKİ BEYLER ALTIN KLOZETTEN HOŞLANIR'
- Gençler bizim geleceğimizdir. Onlara güveniyorum. Ankara’daki beyler gençlerden hoşlanmazlar, özgürlükten hoşlanmazlar. Ankara’daki beyler ’Ülkede yoksulluk var’ dediğimiz zaman ondan da hoşlanmazlar. Neden hoşlanırlar? Altın kaplı klozetten hoşlanırlar. Diyorki ’Altın kaplı klozetim yok’. Sana som altından yakışır arkadaş. Altın kaplıyı ne edeceksin sen? Som altın. Senin neler yaptığını ben bilmiyor muyum? Diyorlar ya ’Kılıçdaroğlu bunları nasıl yapacak?’ Söyleyeyim de o beyefendi de duysun, Türkiye duysun. Türkiye’nin vicdanına sesleniyorum. Sağduyusuna sesleniyorum. İrfanına sesleniyorum. Ve söz veriyorum. CHP iktadarında, ben sabahın altısında oğluma telefon edip ’Oğlum paraları sıfırladın mı?’ demeyeceğim, söylemeyeceğim.