Kılıçdaroğlu: Barbaros Şansal aklını peynir ekmekle yemiş

Kılıçdaroğlu: Barbaros Şansal aklını peynir ekmekle yemiş
Kılıçdaroğlu: Barbaros Şansal aklını peynir ekmekle yemiş
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nce düzenlenen 'Ekmeğini Barıştan Çıkaran Sektör: Turizm' başlıklı konferansın ardından Hürriyet Akdeniz Bölge Temsilciliği'ni ziyaret etti.

ANTALYA - Modacı Barbaros Şansal’ın, İstanbul’da ortaya çıkan palalı saldırganın CHP tarafından ayarlanmış bir kişi olduğu iddialarının hatırlatılması üzerine Kemal Kılıçdaroğlu, önce yanındaki Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç’tan, Şansal’ın kim olduğuna yönelik bilgi aldı. Koç, Barbaros Şansal’ı ’Aktivist’ olarak tanımlarken CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Kim o? Aklını peynir ekmekle yemiş herhalde. Moda işine baksın. Eğer siyasete soyunacaksa AKP orada duruyor. Gider oraya katılır o zaman bizim muhatabımız olur" diye konuştu.

Barbaros Şansal'dan 'palalı' iddiası


TÜRK SİNEMASI İÇİN ACI KAYIP


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tuncel Kurtiz’in vefatıyla ilgili olarak da şunları söyledi:
"Türk sinemasına büyük değer katan karakter oyuncusu, Türk sineması için acı bir kayıp. Allah’tan rahmet diliyoruz kendisine. Yılmaz Güney’in çok yakın arkadaşıydı. Sinemamız için önemli bir kayıp."

SPOR VE SİYASET
Kemal Kılıçdaroğlu, Fatih Terim’in Galatasaray’la ilişkisinin kesilmesinden futbolda yaşanan son olaylara ilişkin bir soruya ise, "Fatih Terim, bizim sporumuzun kilit isimlerinden birisidir. Sadece Türkiye’de değil dünyada ünü olan kişidir. Aralarındaki ilişkiyi bilemiyoruz tabi ama bugün bir haber geldi, taraftar grupları liderleri gözaltına alınıyor. Bu dikta yönetiminin bir başka versiyonu. Ne işiniz var sizin? Spora siyaseti bulaştırırsanız bu noktaya geliyorsunuz. Doğru değil bu" karşılığını verdi.

YEREL SEÇİMLER VE ANTALYA

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayının yakın bir gelecekte açıklanacağını söyledi. Partisinde aday belirleme sürecinin 4 genel başkan yardımcısı ve parti genel sekreteri tarafından oluşturulan bir komisyon eliyle yürütüldüğünü kaydeden Kemal Kılıçdaroğlu, o komisyonun yürüttüğü çalışmalar kapsamında Burdur ve Afyonkarahisar adaylarının belirlendiğini kaydetti. Partisinde adayların diğer siyasi partilerden çok önce aşama aşama açıklanacağını kaydeden Kemal Kılıçdaroğlu, "Antalya’da belediye başkanlarımız başarılı, çalışıyorlar. Anket sonuçları geliyor" dedi.

ADAY BELİRLEMEDE SON SÖZ PARTİ MECLİSİNİN
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, AK Parti’nin adayının Antalya’da seçim sonuçlarını etkilemeyeceğini de söyledi. AK Parti’nin Antalya’da belediye başkanlığını almak istemesini doğal olarak değerlendiren Kemal Kılıçdaroğlu, "Alacağı kanısında değilim. Antalyalı buna izin vermez. Antalya Antalyalıların ve biz yöneticisiyiz" dedi.

Ziyaretin ardından Hürriyet ve Posta gazetelerinin basımının yapıldığı Doğan Printing Center (DPC) tesislerini gezen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, sonrasında parti otobüsüyle Manavgat’a geçti. (DHA)