Kılıçdaroğlu: Bence koalisyon olmayacak!

Kılıçdaroğlu: Bence koalisyon olmayacak!
Kılıçdaroğlu: Bence koalisyon olmayacak!
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, meslek odaları temsilcilerini kabulünde, koalisyonun kurulmasını beklemediğini belirtti.

RADİKAL - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Türk Tabipleri Birliği (TTB), Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği (TMMOB), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu ve Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu temsilcilerini kabul etti. Kılıçdaroğlu’nun görüşmede misafirlerine, “Bence koalisyon olmayacak, perşembe günü açıklayacağız” dediği öğrenildi.

Cumhuriyet gazetesinden İklim Öngel'in haberine göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TTB Başkanı Dr. Bayazıt İlhan, Genel Sekreteri Prof. Dr. Özden Şener, TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı, DISK Başkanı Kani Beko ve KESK Eş Başkanı Şaziye Köse ile bir araya geldi.

Görüşmeye CHP Genel Başkan Yardımcıları Selin Sayek Böke ve Yakup Akkaya da katıldı.

Görüşmenin en önemli konusunu CHP ile AKP arasında bir süredir devam eden ve perşembe günü Kılıçdaroğlu ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun son noktayı koyacağı koalisyon görüşmeleri oldu.

Edinilen bilgiye göre, daha önce de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın etkisi nedeniyle koalisyonun zor olduğunu vurgulayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Bence koalisyon olmayacak, perşembe açıklayacağız” dediği öğrenildi. (Cumhuriyet)


  http://www.radikal.com.tr/141367314136731

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BENCE DE - m.rozbilen

  Sayın Kılıçdaroğu Davutoğlu'na "madem gidip birinin onayını alacak ve biz şimdiye kadar şunları şunları konuştuk diyecek ve ondan icazet (onay) alacaktınız da neden bizi beyhude yere 35 gün oyalayıp durdunuz" demesi gerekir. Ama kimin mızıkçı olduğu ortaya çıkması bakımından görüşmelerin sonuna kadar devam etmesi şarttır. Zaten bir koalisyona Erdoğan izin vermeyecek. Onun aklı fikri yeniden yapılacak seçimde acaba tek başımıza iktidarı yakalar miyiz'da. Zaten kaybetmiş, bundan sonra keybedeceği bir şey olmaz. Ya eskaza kazanırsa. Türkiyenin durduk yerde aniden bir yangın yerine dönmesinin başka izahı var mı? Bu tezgah, yapılmasını düşündüğü yeniden seçimde tek başına kazanmak uğruna yapılan bir hazırlık olduğu herkesin malumudur. Ama bu tuzağa düşmememiz gerekir.