Kılıçdaroğlu: Benim çocuklarımın gemicikleri olmayacak

Kılıçdaroğlu: Benim çocuklarımın gemicikleri olmayacak
Kılıçdaroğlu: Benim çocuklarımın gemicikleri olmayacak
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugüne kadar birçok söz verilen Romanların Meclis'te tek bir temsilcilerinin dahi olmadığını belirterek, ilk defa kendilerinin seçilebilecek bir sıradan Roman aday gösterdiklerini söyledi. Konuşmasında yolsuzluk iddialarını da hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Benim çocuklarımın yatı katı, gemileri gemicikleri olmayacak. Yatak odalarında boy boy kasaları olmayacak. Ayakkabı kutularında para olmayacak" dedi.

RADİKAL - Seçim çalışmaları kapsamında bugün İzmir’e giden CHP Genel Bakanı Kemal Kılıçdaroğlu , temasları kapsamında Romanlarla da buluştu. Kılıçdaroğlu, Roman yurttaşlarla toplantısında özetle şunları söyledi:

Bugüne kadar çok söz verildi. Şunu yapacağız, bunu yapacağız, ayrıştırmayacağız, bölmeyeceğiz. Biz sözle falan uğraşmayacağız. İstanbul’da bir toplantı yaptık. Gelin kardeşim derdiniz ne, sorunlarınız ne? oturduk çözdük. Hepsi dediler ki bize çok söz verildi ama bir roman milletvekili bile parlamentoda yok. Biz isteriz ki romanların derdini bir Roman vatandaşı çıksın ben de Meclis’teyim desin.

Biz kendimize halk partisi diyoruz. İşte halk bu. Romanlar bu ülkenin halkı mı, o zaman dedik ki sözümüz söz. Bir roman kardeşimi seçilebilecek sırada milletvekili adayı göstereceğim. Arkadaşlar hep beraber uzlaştılar. Dediler ki bizim milletvekili adayımız bu olsun.

‘BEN SÖZÜMÜ TUTTUM’

Ben sözümü tuttum. Şimdi sıra sizde. Bu bizim daha başlangıcımız. Dediğim gibi bütün sorunları çözeceğiz. Bize oy versin vermesin bu ülkede yoksulluğu tarihe gömeceğiz. Az önce olağanüstü güzel bir müzik dinledik. allah’ın vergisi. Müzik kültürünüz gelişmiş vaziyette. Çocuklarımız eğitilirse dünya çapında müzisyenler çıkar aranızdan.

Belediye başkanlarımız burada, göreceksiniz bu ülkeyi yaşanacak bir Türkiye haline getireceğiz. Bölünmeyeceğimiz, ayrışmayacağımız bir Türkiye haline getireceğiz.

‘KAYNAK HAZIR’

Emekliye ben para vereceğim diyorum, diyorlar ki parayı nereden bulacaksın? Dedim ki sözüm söz 11 milyon emekli var, ben kaçak saraya bağlanan hortumların tamamını keseceğim. Hortumu kestik parayı kime vereceğiz? Benim çocuklarımın yatı katı gemileri gemicikleri olmayacak. Yatak odalarında boy boy kasaları olmayacak. Ayakkabı kutularında para olmayacak. Benim bir sözüm var, siyaset zenginleşme aracı değildir. Halka hizmet etme aracıdır. Benim cebimin dolması değil sizin cebinizin dolması benim için önemli.

SEÇİM SONUÇLARINA BAKACAĞIM

Bana söz verdiniz, seçim sonuçlarına bakacağım. Hep beraber hiçbir ayrım yapmadan bütün vatandaşlarımızı kucaklayacağız. Biz birlik olduğumuz zaman sesimiz daha gür çıkar. Beraber olduğumuz zaman sorunları çözme konusunda daha güçlü oluruz. Yaşanacak bir Türkiye’de birlikte mücadele edeceğiz.

Sorunları çözme ana mekanizma iktidar olmaktır. İktidar olmanın yolu sizin oylarınızdan geçiyor. Sizin oylarınızı alabilirsek yeni bir başlangıç yapacağız 8 Haziran’dan itibaren.