Kılıçdaroğlu: Beyzbol sopasıyla hükümete ders verdiler

Kılıçdaroğlu: Beyzbol sopasıyla hükümete ders verdiler
Kılıçdaroğlu: Beyzbol sopasıyla hükümete ders verdiler
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 'Egosu şişmiş' dediği AKP iktidarının Türkiye'yi uçurumun kenarına kadar sürüklediğini savunarak, "Beyzbol sopasıyla ders verilmeyen bir iktidara ihtiyacımız var" dedi.

Emre BAYLAN

ANTALYA - CHP Antalya il binası önünde halka seslenen Kılıçdaroğlu, "Krizin faturasını Bülent Ecevit hükümeti ödemiş, altın tabak içinde güzel bir ekonomiyi AKP ’ye bırakmıştır" dedi. Kılıçdaroğlu, iktidarın bugün zam ve zulümle ekonomiyi ve ülkeyi idare etmeye çalıştığını savundu.

"AHLAKSIZ ZAM"
Partisinin son grup toplantısında yapılan zamları ’Ahlaksız zam’ olarak değerlendirdiğini belirten CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Diyorlar ki niçin ’Ahlaksız zam’ dedin? Şunun için söyledim, dünyada doğalgaz fiyatları düşecek, sen zam yapacaksın. Akılla, mantıkla, vicdanla yakından uzaktan ilgisi var mı? Doğalgaz fiyatı artar sen de zam yaparsın. Tam tersi oluyor. Doğalgaz fiyatları düşüyor sen zam yapıyorsun. Bu ’İktidar olarak ben elimi vatandaşın cebine uzatıyorum. vatandaşın parasını çalıyorum’ demektir. Onun için bu zamlar ahlaksız zamlardır."

HERKESLE KAVGALI BİR İKTİDAR
Türkiye’nin kendi bölgesinde barış içinde yaşayan Suriye, Irak, İran ve Rusya’yla sorunu olmayan bir ülkeyken bugün herkesle kavgalı bir süreci yaşadığını kaydeden CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Herkesle kavga eden önce yurttaşıyla kavga ediyor. Herkesle kavgalı olan bir iktidarı yolcu etmek bunun için mücadele ediyoruzö dedi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu , verdikleri mücadeleyi şöyle anlattı:

"Kendi içinde barışı, ülke için sorunlarını çözmeye kilitlenmiş, ülkenin bütün sorunlarına çözüm öneren, halkçılığı, hakkı her zaman her ortamda savunan, özgürlüğü, düşünce özgürlüğünü her yerde her ortamda savunan, gazetecilerin hapiste olmadığı, üniversite öğrencilerinin hapiste olmadığı, milletvekillerinin hapiste olmadığı, parlamentoda bir kişinin iradesiyle 19 Mayıs hareketleri gibi el kaldırıp indiren bir iktidarın olmadığı, bağımsız, özgür bir Türkiye için. Bu mücadeleyi biz kendimiz için vermiyoruz. Bu mücadeleyi halkımız ve çocuklarımız için veriyoruz. Gelecek güzel Türkiye için veriyoruz. Geldiğimiz noktada, hiç edişelenmeyin, bütün hukuksuzluklarını, kul hakkı yiyenlerin hesabını sormak kardeşiniz Kemal’e ait."

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ’iktidar ne yaparsa yapsın, nereye kaçarsa kaçsın’ partisinin haklı olduğu yolda yürümeye devam edeceğini söyledi.

’EGOSU ŞİŞMİŞ’
Çarşıda iğneden ipliğe her şeye zam geldiğini belirten CHP Genel Başkanı, "Beylerin keyfi yerinde. Altlarında lüks arabalar var, yatları katları var. Emeklilere soruyorum sizlerin neyiniz var, vatandaşa soruyorum sizin neyiniz var?" dedi. Vatandaşın elinde bir tek demokrasilerin en güçlü silahı oy hakkının bulunduğunu belirten Kemal Kılıçdaroğlu, "AKP hükümetine, egosu şişmiş, Türkiye’yi uçurumun kenarına getiren Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarına ders vermek bu ülkenin faziletli ve erdemli insanlarının temel görevidir. Bu görev için yürüyeceğiz" dedi.

BEYZBOL SOPASIYLA HÜKÜMETE DERS
İçinde bulunan zamanın artık ayrışma dönemi olmadığını, ’şu partiden, bu partiden’ şeklindeki ayrımların aşıldığını kaydeden CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin uçurumun kenarında olduğunu söyledi. Ekonomisi, dış politikası iyi gitmeyen, özgürlüklerin kısıtlandığı, vatandaşın gelecek kaygısı içine girdiği bir Türkiye’nin var olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, "Vatandaş soruyor, ’Ne olacak bu ülkenin geleceği?’ Bu sorunun yanıtını herkes bekliyor. Biz diyoruz ki, barış gelsin, huzur gelsin herkesin karnı doysun. Çocuklarımız özgür, bağımsız Türkiye ortamında istediği eylemi yapsınlar. Özel mahkemelerin olmadığı, özel yargıçların olmadığı, özel sopalarının olmadığı, beyzbol sopasıyla Türkiye’de hükümete ders verilmediği, bağımsız yürekli bir iktidara her zaman ihtiyacımız var" diye konuştu. (dha)