Kılıçdaroğlu: Bu sözü sandıkta unutmayın

Erdoğan'ın "Biz her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık" sözlerini eleştiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Sandığa giderken bunu diyen adamı unutmayın. Kimsin sen Allah aşkına, bu ülkenin yurtseverlik anlayışını ayaklar altına alıyorsun? Rize'ye gidip konuşacakmış, ne söyleyeceksin Rize'de

Erdoğan’ın “Biz her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık” sözlerini eleştiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu , “Sandığa giderken bunu diyen adamı unutmayın. Kimsin sen Allah aşkına, bu ülkenin yurtseverlik anlayışını ayaklar altına alıyorsun? Rize’ye gidip konuşacakmış, ne söyleyeceksin Rize’de. Diyecek misin ‘Her türlü milliyetçiliği ayağımızın altına aldık’ diye? Bu lafı söylesin Rize’de. Rizeliler de onu kabul ediyorsa söyleyecek lafım yok zaten” dedi. Sinop’ta yaşanan olaylar nedeniyle BDP ’nin CHP’li belediye başkanı Baki Ergül’ü suçladığını sonra da özür dilediğini anımsatan Kılıçdaroğlu, “Aynı özrü ben Erdoğan’dan da bekliyorum. Sen şimdi kol kola geziyorsun etnik siyaseti yapanlarla” diye konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/112266911226691

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kılıçdaroğlu: bu sözü sandıkta hk. - fgemak

  Milliyetçiliğin tarifini kışkırtıcı şekilde yaptıklarını düşünüyoruz, milliyetçilik ülkesini vatanını ülkesinin yararını düşünen insan demektir, Türk olsun kürt olsun başka uyruklu olsun eğer bir ülke topraklarında yaşıyorsanız o ülkenin yararını düşünmek zorundasınız demekdir, eski bir tabir vardır " gavurun ekmeğini yiyen gavurun kılıcını sallar "denilir.