Kılıçdaroğlu: Bu ülkede neler oluyor?

Kılıçdaroğlu: Bu ülkede neler oluyor?
Kılıçdaroğlu: Bu ülkede neler oluyor?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin iyi yönetilmediğini, bir kaos ortamının olduğunu ve kimin ne yaptığının belli olmadığını öne sürerek, "Sayın Başbakan'ın bir an evvel bir açıklama yapması lazım. Ülkeyi yöneten o" dedi.

İSTANBUL - DİSK'in 14. Genel Kurulu'na katılan Kılıçdaroğlu , buradan ayrılırken gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Bir gazetecinin “Konuşmanız sırasında size Tansu Çiller'in tutuklandığı notu geldi. Neler söyleyeceksiniz?” demesi üzerine Kılıçdaroğlu, “Daha sonra o notun yanlış olduğu söylendi” dedi.

“MİT'in Hatay Bölge Müdürü tutuklandı. Neler söyleyeceksiniz? Devlet içinde savaş mı var? Bu kriz nereye gidiyor?” diye sorulan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Sayın Başbakan'ın bir an evvel bir açıklama yapması lazım. Ülkeyi yöneten o. Devlet iyi yönetilmiyor, Türkiye iyi yönetilmiyor. Bir kaos ortamı var. Kimin ne yaptığı belli değil. O nedenle bizim bu aşamada yorum yapma şansımız yok. Sadece şunu söylüyorum; ülkenin iyi yönetilmediğini artık herkes biliyor, herkes görüyor. Sayın Başbakan aciz konumda. Ne yapacağı konusunda karar veremiyor. Görüşmeler üst üste devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanı olayın bir tarafında, Başbakan olayın bir tarafında, Genelkurmay Başkanı olayın bir tarafında. Bu ülkede neler oluyor? Bilmediğimiz neler var? Bir iç hesaplaşma mı var? Bir kavga mı var? Yoksa gerçekten ortada suçlular mı var? Bunların hiç biri belli değil. O nedenle Türkiye'nin bu kaos ortamından çıkması için sayın Başbakan'ın bir an önce oturup bir basın toplantısı yapması lazım. Olayları halka anlatması lazım.”

“Herkes bunu açık açık dile getirmiyor ama cemaat ile hükümet arasında kılıçlar çekildi iddiası var. Siz bu değerlendirmeye ne diyorsunuz?” sorusuna da Kılıçdaroğlu, “Elimizde herhangi bir bulgu yok arkadaşlar. Bulgu olmadan yorum yapmak, konuşmak doğru olmaz” yanıtını verdi. (aa)