Kılıçdaroğlu: Davutoğlu bir çocuk gibi mızmızlanmayı bırakmalı

Kılıçdaroğlu: Davutoğlu bir çocuk gibi mızmızlanmayı bırakmalı
Kılıçdaroğlu: Davutoğlu bir çocuk gibi mızmızlanmayı bırakmalı
Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit olması nedeniyle Twitter'dan başsağlığı dileyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, olayın ardından düzenlediği basın toplantısında kendisini eleştiren Başbakan Davutoğlu ile polemiği sürdürdü: Çocuk gibi mızmızlanmayı bırak!

RADİKAL -  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit olduğu rehine olayı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Savcının yakınlarına başsağlığı dileyen Kılıçdaroğlu, kendisini eleştiren Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, "Davutoğlu'nu artık bir çocuk gibi mızmızlanmayı bırakıp, bulunduğu makama yakışır şekilde davranmaya davet ediyorum" diye karşılık verdi.

Kılıçdaroğlu: Elektrik bu iş için kasıtlı mı kesildi?

Başbakan Davutoğlu'ndan flaş açıklama


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit olduğu olayla ilgili açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu, takipçileri ile şu mesajları paylaştı:

"Görevi başında şehit düşen savcımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Kederli ailesi ve tüm Türkiye 'nin başı sağ olsun...

Bu vahim olayın daha da vahim sonuçları olmaması için değerli halkımızı sükunete ve sağduyuya davet ediyorum.

Yaşadığı her başarısızlığın ardından CHP'yi suçlaması bile, bulunduğu koltuğun Davutoğlu'na ne kadar büyük geldiğini göstermektedir.

Davutoğlu'nu artık bir çocuk gibi mızmızlanmayı bırakıp, bulunduğu makama yakışır şekilde davranmaya davet ediyorum.

Şehit savcımızın eşine ve İstanbul Başsavcısı'na telefonda söylediğim gibi; yapılan saldırının hesabını sormak boynumuzun borcudur!" (DHA)