Kılıçdaroğlu: Davutoğlu Erdoğan için, Kılıçdaroğlu halk için çalışır

Kılıçdaroğlu: Davutoğlu Erdoğan için, Kılıçdaroğlu halk için çalışır
Kılıçdaroğlu: Davutoğlu Erdoğan için, Kılıçdaroğlu halk için çalışır
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Ankara'daki beylerin uyguladığı baskıdan rahatsızsanız, Ankara'daki beylerin uyguladığı internet yasağından rahatsızsanız, bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında, meydanlarında özgürce gezememekten rahatsızsanız sizin bir adresiniz var. Adres Mustafa Kemal'in partisi Cumhuriyet Halk Partisi. Unutmayın sevgili kardeşlerim, Davutoğlu, Erdoğan için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır" dedi.

RADİKAL- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , İstanbul 1. bölgede ilçeleri geziyor. Kemal Kılıçdaroğlu önce Tuzla sonra ise Pendik'te konuştu. Kılıçdaroğlu'na İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, milletvekili Şafak Pavey ve İstanbul Milletvekili adayları eşlik etti.

Tuzla'da halka hitap eden Kemal Kılıçdaroğlu, “Ankara'daki beylerin çocukları, sınava bile girmeden, otomatikman devlet memuru oluyorlar. Sizin çocuklarını kursa gidiyor, sınava giriyorlar. Bekliyorlar, 'acaba ne zaman ben de bir yerde görev alacağım' diye. O beyler sizi unuttular. Unutmayın sevgili kardeşlerim, Davutoğlu, Erdoğan için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır" dedi.

“ONLAR SARAYLARDA OTURUYORLAR"

Kılıçdaroğlu, “Yıllar yılı AKP'ye oy verdin, iktidara oy verdin, Ankara'daki beylere oy verdin, şimdi onlar seni unuttular. Onlar başa dünyanın insanları artık. Onlar saraylarda oturuyorlar, seni ve çocuklarını hiç düşünmüyorlar. Benim saray merakım yok, benim köşeyi dönme merakım yok, benim yandaşı düşünme merakım yok. Ben sadece bu ülke insanlarını düşünüyorum. Size hizmet etmek istiyorum, sizin için mücadele ediyorum" şeklinde konuştu.

Pendik'te halka hitap eden Kemal Kılıçdaroğlu, “Söz verdim bu güzel ülkede yoksulluğu bitireceğim, herkesin işi, herkesin aşı olacak. Bana diyorlar ki Ankara'daki beyler 'bunu nasıl yapacaksın' diye bana soruyorlar. Buradan söylüyorum o beyler de duysun. Ben sabahın altısında oğluma telefon edip 'oğlum paraları sıfırla' demeyeceğim. Benim bakanlarımın çocuklarının yatak odalarında boy boy para kasaları olmayacak. CHP iktidarında benim genel müdürlerimin evlerinde ayakkabı kutularında dolarlar olmayacak. O nedenle size söz veriyorum bu ülkeye barışı getireceğim" dedi.

“BİZİM RANT MERAKIMIZ YOK ÇOK ŞÜKÜR"

Kılıçdaroğlu, “Ankara'daki beylerin rant merakı var. Bizim rant merakımız yok çok şükür. Biz halk için çalışacağız, sizin için çalışacağız. Kentsel dönüşümü yapacağız. Herkes bulunduğu yerde ev sahibi olacak. Ama onun maddi gücünü aşan bir uygulamayı asla yapmayacağız. Herkes rahatlıkla ödeyebileceği, taksitini rahatlıkla ödeyebileceği, borç batağında olmayacağı, bir süreç içinde kentsel dönüşümü yapacağız. Yani ne ezer olacak, ne ezilen olacak. İnsanca, hakça bir düzen olacak" şeklinde konuştu.

“SİZE ANKARA'DA Kİ BEYLERİN UYGULADIĞI BASKIDAN RAHATSIZSANIZ"

Kılıçdaroğlu konuşmasında ilk kez oy kullanacak gençlere de seslenerek, “Ankara'da ki beylerin uyguladığı baskıdan rahatsızsanız, Ankara'daki beylerin uyguladığı internet yasağından rahatsızsanız, bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında, meydanlarında özgürce gezememekten rahatsızsanız sizin bir adresiniz var. Adres Mustafa Kemal'in partisi Cumhuriyet Halk Partisi. Hepinizi oraya bekliyoruz" dedi. Kılıçdaroğlu, Tuzla'dan Pendik'e gittiği sırada yol üzerinde seçim otobüsünde inerek vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.