Kılıçdaroğlu: Erdoğan'a teşekkür ediyorum çünkü...

Kılıçdaroğlu: Erdoğan'a teşekkür ediyorum çünkü...
Kılıçdaroğlu: Erdoğan'a teşekkür ediyorum çünkü...
Artan çatışmalarla ilgili konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu "PKK'nın ülkeyi silah deposu haline getirdiğini itiraf ettiği için Erdoğan'a teşekkür ediyorum" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu  Millet gazetesine konuştu. Hürriyet'e yapılan saldırıyı kınayan CHP lideri, PKK’nın ülkeyi silah deposu haline getirdiğini itiraf ettiği için Erdoğan'a teşekkür ediyorum.

İşte Kılıçdaroğlu'nun röportajından bazı bölümler...
Gerçekten karanlık günler yaşıyoruz. Yaşadıklarımızın bir tek sorumlusu var. O da 'Kaçak Saray’da oturan kişidir. Hayatımda ilk kez Recep Tayyip Erdoğan 'a teşekkür edeceğim. 

TV’de çözüm sürecinde PKK’nın ülkeyi silah deposu haline getirdiğini itiraf ettiği için. Kamuoyuna, terör sorununu kalıcı olarak çözmeye dönük adımlar atıyoruz diye mesaj veriyorsunuz ama öbür taraftan Doğu, Güneydoğu’daki pek çok kent silah deposu haline sokulmuş. Siz bunun farkında bile olmuyorsunuz. Bu itiraf, ülkeyi kimlerin nasıl yönettiği bugün daha net ortaya çıkıyor. İlginçtir, her kötü olaydan sonra da mazeretleri aynı: Kandırıldık.
Bu açıklamalar ikna edici değil  elbet. Askerler tutuklandı, gözaltına alındı Paralel yapı bizi kandırdı dediler. Şimdi aynı şeyi PKK için söylüyorlar. PKK bizi kandırdı. Gerçek şu; kimse sizi kandırmıyor ama siz tüm Türkiye’yi kandırıyorsunuz. Bu durumun adı nedir biliyor musunuz?

HÜRRİYE'TE BASKIN 

Düşünün o kişi TV’de konuşuyor. Söylediklerini haber yapan medyaya baskın yapılıyor. O sözler söylenmedi mi, söylendi. İlk defa mı, hayır. Bir gazetenin böyle basılması çok tehlikeli. Dedim ya o kişi artık Türkiye için güvenlik sorunudur diye. O kişi Türkiye’yi kamplaştırıyor ve bölüyor. Her şeyi ülke çıkarı için değil kendi çıkarlarına göre çözmek istiyor. Toplumu bölerek bunu yapıyor. Türkiye’nin buradan kurtulmamız lazım. Türkiye’nin kaynaşması lazım. Toplum her alanda ayrıştı ve kutuplaştı ve çok tehlikeli bir sürecin içine sokuldu. Türkiye yeniden inşa etmek gerekiyor, birleştirmek gerekiyor. Ortak değerlerimize sahip çıkmak gerekiyor. Ortak değerler üzerinde daha güçlü bir payda oluşturmak gerekiyor. Bütün samimiyetimle söylüyorum onun da tek adresi var, o da CHP. Bakın biz bütün partilerle, STK’larla görüşüyoruz. Bizim dışımızda herkesle görüşebilen 2. Parti yok. CHP Türkiye’nin birleştirici gücüdür, olacaktır da.