Kılıçdaroğlu, Ermeni açılımı yaptı

Kılıçdaroğlu, Ermeni açılımı yaptı
Kılıçdaroğlu, Ermeni açılımı yaptı
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile partide farklı söylemleri ortaya koyan CHP, Ermeni kökenli Türk vatandaşlarıyla temasa geçti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Yeşilköy Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı Habip Özfırıncı ve Yeşilköy Ermeni Okulu’ndan Yetişenler Derneği Başkanı Arev Cebeci ile bir araya geldi. Yemekli buluşma sonrasında çalışma grubu oluşturulması kararı alınırken, Cebeci Milliyet’e, “Gerçekten bir başlangıç olduğunu düşünüyorum” dedi.

Oran, İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, CHP Bakırköy İlçe Başkanı Dilek Baki ile birlikte Yeşilköy Ermeni Okulu’ndan Yetişenler Derneği’ne önceki akşam giderek Özfırıncı ve Cebeci ile birlikte yemek yedi.

Oran, halka dokunmak, onunla bütünleşerek sorunlarına çözüm üretmenin en önemli hedefleri olduğunu belirterek, referandum öncesinde Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç’la Mardin’de Süryani Kilisesini de ziyaret ederek sorunlarını dinlediklerini söyledi.

Oran, şöyle konuştu:

“Referandum öncesinde Yeşilköy’deki Ermeni yurttaşlarımızı ziyaret edip toplantı yapmıştık. Ama o zaman gündem referandumdu. Davet üzerine dün gittik beraber yemek yedik. Bundan sonraki süreçte özellikle seçim programımıza onların taleplerini de değerlendirecek bir çalışma yapma kararı verdik. Çalışma grubu oluşturacağız ve sonuçları Genel Merkezde ele alacağız. Zaten Bakırköy belediye başkanımız ve örgütümüz yakın çalışma içerisinde. En önemli şey samimiyet, diyalog ve karşılıklı iyi niyet. Bu kardeşlerimiz de sadece dinleri farklı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı.”