Kılıçdaroğlu: Fidan'ın adaylığı siyasallaşmayı gösterir

Kılıçdaroğlu: Fidan'ın adaylığı siyasallaşmayı gösterir
Kılıçdaroğlu: Fidan'ın adaylığı siyasallaşmayı gösterir
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Hakan Fidan'ın milletvekili adaylığı için istifasıyla ilgili olarak "Milli İstihbarat Teşkilatı'nın siyasallaştığını gösteriyor" diye konuştu.

RADİKAL- İstanbul İl Başkanlığını ziyaret eden Kılıçdaroğlu İl Yöneticileriyle toplantı yaptı. İl Başkanlığı'ndan ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtlayan CHP lideri Mİt Müsteşarı Hakan Fidan'ın isitfasıyal ilgili soruya " Milli İstihbarat Teşkilatının siyasallaştığını gösteriyor. Zaten biz bunu daha önce ifade ediyorduk ama onlar inkar ediyorlardı. Böylece gerçekler de gün yüzüne çıkmış oluyor " diye cevap verdi. 

Seçimlere de değinen ve 12 yıl değil 4 yıl süre istediklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Emin olun 12 yıllık süre verdiler bu iktidara biz 12 değil 4 yıl istiyoruz. Emekliler her ramazan ve kurbanda ikramiye alacaklar Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında. Taşeron işçiliği tarihe gömeceğiz. Her evin sigortası olacak. 5 kuruş ödemeden sigortalı olacak. Ortadoğu'ya barışı Cumhuriyet Halk Partisi getirecek.” dedi.

Özgür ALTUNCU /İSTANBUL-DHA