Kılıçdaroğlu: Geriye CHP kalıyor!

Kılıçdaroğlu: Geriye CHP kalıyor!
Kılıçdaroğlu: Geriye CHP kalıyor!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu anketlerin oy oranlarını yüzde 29 olarak gösterdiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, 'AKP sorun yaratan bir parti. MHP her şeye 'Hayır' diyor. HDP baraj derdinde. Geriye CHP kalıyor' dedi.

RADİKAL - PKK'nın güçlenmesinin nedeninin AKP 'nin PKK'nın sırtını sıvazlaması olduğunu söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu 'PKK mahkemeler, vergi daireleri, askeri alma daireleri kurduğunda hükümet yok muydu' diye konuştu.
Hürriyet gazetesinden Rıza Özel'in haberine göre Kılıçdaroğlu, gazetecilerle sohbetinde özetle şunları söyledi:

MUTLAKA CHP

“Oyumuzun yükseleceğine inanıyoruz ve güveniyoruz. Kim ülkeyi daha iyi yönetir? Vatandaş bir çıkış arıyor. Şöyle bir tabloyu önümüze koyalım. AKP, 13 yılda Türkiye’yi bu hale getirdi. AKP, ülkeyi yöneten değil, ülke için sorun yaratan bir parti konumunda. MHP , seçim sonrası dahil olmak üzere her şeye ‘hayır’ diyen bir parti. HDP, ülkeyi yönetme değil, barajı aşma telaşında, denklemin dışında tutulan bir parti. Geriye bir parti kalıyor, o da CHP. CHP, bütün siyasi partilerle ve taraflarla rahatlıkla görüşen parti. HDP ve MHP iki ayrı uç. İki partinin de ortak görüşü bir koalisyon olacaksa, mutlaka CHP olmalı. Bu, CHP’ye duyulan güvenin toplumun bütün katmanlarında yer aldığını gösteriyor. 1 Kasım seçimlerinde CHP lehine farklı bir tablo çıkması bizim için sürpriz olmayacak.

Seçim güvenliği konusunda ciddi kaygılar hem Selahattin Demirtaş, hem de değişik çevrelerden geldi. Seçimin yapılacağı çevrenin güvenlikli olmasını sağlamak hükümetin görevi. Bir kaygı varsa, o kaygıları açık ve net giderecek olan da mevcut hükümettir. Oyların kullanılacağı yer belli, önceden biliniyor. Buralarda gerekli güvenlik önlemlerini almak, vatandaşın sandığa rahatlıkla ulaşmasını sağlamak hükümetin sorumluluğunda.

KAYGI YARATMAK İSTEDİLER

Eğer sağlayamıyorsa, hükümetin yönetimle ilgili ciddi bir sorunu var demektir. O il ve ilçelerde vali var, kaymakam var, emniyet görevlileri var. Güvenliği sağlayamıyorlarsa hükümet yok demektir. Güvenlik kaygısının dillendirildiği yerlere milletvekillerimizi görevlendirdik. Halkla buluştular, raporlarını oluşturdular. Hükümetin ‘Kaygıyı dile getirip vatandaşları sandığa taşımak’ gibi bir projesi vardı. Bu gerçekleşmedi. Hükümet başlangıçta böyle bir kaygı yaratmak istedi.”

PKK VERGİ DAİRELERİ KURARKEN...

Bugün bakmayın milliyetçi söylemlerle tozu dumana katıyorlar. Milliyetçiliği ayaklar altına bunlar aldılar. Şimdi kalkmışlar milliyetçilik taslıyorlar. PKK bu kadar güçlendiyse, bunun tek nedeni var; AKP’nin PKK’nın sırtını sıvazlaması. PKK, mahkemeler, vergi daireleri, askeri alma daireleri kurduğunda, bu hükümet yok muydu? Kendileri itiraf ettiler, PKK bunları yapıyor diye. PKK’nın bölgede gelişip serpilmesi AKP sayesindedir, onlar yaptılar.


  http://www.radikal.com.tr/143787314378731

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  MUHALEFET BU DEMEK DEĞİLDİR.. - user525990

  Akp bir takım yanlışlar yapmıştır doğrudur, kimse mükemmel değil kimsede olamaz. Devletin yanlışları siyaset ile düzeltilir.. Sayın Kılıçtaroğlu neyi düzeltti neyi düzeltmedi ben kendimce görüyorum fakat kendisi Tunceli'li olmasına rağmen var olan 2 millet vekilliğini ve birçok siyasi kaybı sırf hdp kazansın diye feda etti.. Akp teröristlere taviz verdi de sen dik durdun öyle mi? Hdp eğer meclise bu kadar güçlü girdiyse sizin sayenizde girdi.. Haa girmesin mi diyorumm.. Asla öyle demem ve sizde onlara inanarak girmesinler demediniz ve sonuna kadar destek verdiniz ama ne oldu.. Yanlış politika yapılabilir ama bundan ders çıkarmak en güzelidir, siz maalesef kendi hatalarınızı milletten diğerlerinin hatalarını ön plana çıkararak kurtulmaya çalışıyorsunuz.. Hdp'ye daha güçlü mesajlar vermelisiniz, cizre'de pkk'nın ölümüne neden olduğu çocukları en az Berkin kadar dillendirmek gerekiyor.. Ama Berkin başka o başka diyorsanız benim dediğimi anlamış değilsiniz. Madem aynı gemideyiz, madem Türkiye için her şey hani nerede adalet?..