Kılıçdaroğlu Gezi Parkı'na gitti

Kılıçdaroğlu Gezi Parkı'na gitti
Kılıçdaroğlu Gezi Parkı'na gitti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu incelemelerde bulunmak üzere Gezi Parkı'na gitti.

The Marmara Oteli’nde partililerle birlikte kahvaltı yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu saat 12.50’de partililerle birlikte Gezi Parkı’na girdi.

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ile birlikte Gezi Parkı'na giden Kılıçdaroğlu, parkı gezerek görevlilerle tokalaştı.

Kılıçdaroğlu, çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra gazetecilerin soruları üzerine açıklamalarda bulundu.

Gezi Parkı’nın son halinin çok güzel olduğunu söyleyen ve bu çalışmaları yapanlara teşekkür eden Kılıçdaroğlu şunları söyledi:
Park açılmalı insanlar gelmeli. Özgürce gezebilmeli. Bu parka daha önce de gelmiş çay içmiştim buradaki kafede. Bu bölgede buradan başka yeşil alan yok.

Bakıyorsunuz polis arkadaşlar orada. Bu kadar güzel bir yere yasak getirmişsiniz. Devletin izniyle gezilecek. Böyle bir anlayış olabilir mi? Hangi çağda yaşıyoruz. Bu park insanlar için.

Parkı gezince İstanbul halkının verdiği tepkinin ne kadar yerinde olduğunu görüyorsunuz. Bu mekanın korunması lazım. Parktaki çalışmalar gayet güzel olmuş. Bunu yapanlara teşekkür ederiz. Herhangi bir sorunumuz yok o konuda ama park insanlara yasaklanamaz. Parkı insanlara yasaklayan bir yönetime siz demokratik diyebilir misiniz? Ancak diktatörler tiranlar yapabilir bunu.

“PALALI SALDIRGAN GÖZALTINDA DEĞİL”
Kılıçdaroğlu Gezi Parkı’nı ziyaretinden önce ise gazetecilerin Taksim’de dün yaşananlarla ilgili sorularını cevapladı.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:
Esnafa zararı veren kim? Polis. Ona talimatı veren kim? Hükümet. Bir kadına tekme atıp saldırmayla satırlarla saldırılıyor. Bu ülkenin başbakanı bu kadına yapılan hakaret karşısında sessiz kalırsa olmaz. İnsanlara ayım yapar. Böyle bir çifte standart olmaz. O polislere o cesareti kim verdi? O insanların gözaltına alındığı da söyleniyor. Ben buna da inanmıyorum. ‘Siz buradan gidin’ deniyor. Onlar da ellerini kollarını sallayarak oradan gidiyor.DHA - Özkan Arslan