Kılıçdaroğlu 'Hamsi Şöleni'ne katıldı

Kılıçdaroğlu 'Hamsi Şöleni'ne katıldı
Kılıçdaroğlu 'Hamsi Şöleni'ne katıldı
İzmir'deki 5. Karadeniz Hamsi Şöleni'ne katılan CHP lideri Kılıçdaroğlu, 'hamsi var dediler, ben de geldim' dedi.

İZMİR - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , İzmir'de düzenlenen 5. Karadeniz Hamsi Şöleni'ne katıldı.

Karadeniz Dernekleri Konfederasyonu tarafından Bostanlı Kapalı Pazar Yeri'nde düzenlenen şölene katılan Kılıçdaroğlu, kendisine eşlik eden CHP genel başkan yardımcıları ve İzmir milletvekilleriyle şölen alanı gezdi, mangalda hamsi pişirenlerle bir süre sohbet etti.

Kendisine ikram edilen hamsiyi yiyen Kılıçdaroğlu, Karadeniz Dernekleri Konfederasyonu'na üye gençlerin horon gösterisini de izledi, ekibin horona katılma teklifini ise geri çevirdi.

Kılıçdaroğlu, şölende yaptığı konuşmada, İzmir'de hamsi şenliği olduğunu duyarak geldiğini ifade ederek, “(İzmir'de Karadenizliler var, onların olduğu her yerde hamsi var) dediler, ben de geldim” dedi.

Horon davetini geri çevirmesine değinen Kılıçdaroğlu, “Horona katılamadım, ama gün gelir devran döner, biz de horon oynarız” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, Karadeniz'in ülkenin en güzel coğrafyalarından biri olduğunu, başta kadınları olmak üzere çalışkan ve yürekli insanlara sahip olduğunu ifade etti.

Kılıçdaroğlu, konfederasyon başkanı Hızır Murtezaoğlu'nun kendilerini “Karadenizli İzmirli” olarak tanımlamasını çok önemsediğini dile getirerek, bunun Karadenizlinin yaşadığı kente uyum sağlaması açısından önemli bir söylem olduğuna işaret etti.

Bugünün, aynı zamanda devrim şehidi Kubilay'ı anma günü olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, “Cumhuriyetin geleceği açısından geçmişe sahip çıkmak, Cumhuriyet için bedeller ödemiş insanlara sahip çıkmak görevimizdir. Cumhuriyetin devrim şehitlerini andık, onlara da minnet borçluyuz” dedi.

Kılıçdaroğlu, şölen alanındaki Karşıyaka Belediyesi standını da ziyaret etti.

Şölen kapsamında 500 mangalda 10 ton hamsi pişirilerek vatandaşlara dağıtıldı. Şölende ayrıca açılan 39 stantta Karadeniz'e özgü ürünler tanıtıldı. (aa)