Kılıçdaroğlu: İç savaşın sonlanması için Esad dahil tüm taraflarla görüşülmeli

Kılıçdaroğlu: İç savaşın sonlanması için Esad dahil tüm taraflarla görüşülmeli
Kılıçdaroğlu: İç savaşın sonlanması için Esad dahil tüm taraflarla görüşülmeli
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Suriye'deki iç savaşın sonlandırılması için Esed de dahil olmak üzere görüşülmesi gereken bütün taraflarla görüşülmeli." dedi.

RADİKAL- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , "Suriye'deki iç savaşın sonlandırılması için Esed de dahil olmak üzere görüşülmesi gereken bütün taraflarla görüşülmeli." dedi.

Brüksel'de Türk gazetecilerin sorularını cevaplayan Kemal Kılıçdaroğlu , Türkiye 'de bir Suriye konferansının toplanması ve buraya İran, Rusya, ABD ve Suriye'deki taraflar ile Arap Birliği davet edilerek bir çözüm üretilmesi gerektiğini daha önce tekrar tekrar ifade ettiklerini söyledi. CHP lideri, "Ama bizim bu önerimiz hükümet tarafından dikkate alınmadı. Bugün gelinen noktada Cenevre'de toplantılar yapıldı. Sonuç alınamadı ama o toplantıların Suriye sorununun çözülmesi açısından önemli olduğunu düşünüyoruz." dedi.


Sadece Almanya'nın değil ABD'nin de Suriye krizinin çözülmesi için Esad'in iş başında olmasını birinci öncelikli sorun olarak görmediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Suriye sorununu bir kişiye indirgemek büyük bir hatadır. Gerçeği görmemektir. Suriye sorunu çok boyutlu bir sorundur. Bu çerçevede ele alınmak ve değerlendirilmek zorundadır." şeklinde konuştu. (CİHAN)


  http://www.radikal.com.tr/143977114397711

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  komik tarafgirlik yada çekinme refleksi - moyay

  Kemal Kılıçtaroğlu'nun Esad ile ilgili yorumunu haber olarak veren Radikal ,Kılıçtaroğlu'nun Esad şeklindeki telaffuzunu verirken Esed şekline dönüştürmesi ne kadar trajikomik bir haldir.Bu ne yaman çelişkidir! .Bu ne korku atmosferidir!Her gün 10-15 kez açtığım Radikrl internet sayfalarını düşünerek acaba bir daha açmamalı mıyım diye geçirdim içimden