Kılıçdaroğlu istifayı kabul etti

Kılıçdaroğlu istifayı kabul etti
Kılıçdaroğlu istifayı kabul etti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in istifasını kabul etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in istifasını kabul etti. Kılıçdaroğlu, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısından sonra gazetecilerin Tekin'in istifasına ilişkin soruları üzerine, yazılı bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, açıklamasında, istifanın tek taraflı bir irade beyanı olduğunu belirterek, Genel Başkan Yardımcısı Tekin'in MYK'dan ayrılma kararının geçerli olduğunu ve istifasının kabul edildiğini vurguladı. 'İSTİFAYI BEKLEMİYORDUM' 
CHP lideri Kılıçdaroğlu, bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, "Gürsel Tekin'in istifasını beklemiyordum" dedi. Kılıçdaroğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"İstifasını bana söylediğinde ilk etapta kabul etmediğimi söyledim. Ancak istifasını bana verdikten sonra kamuyouyla paylaştı. Bu gelişmeden sonra yapacak bir şey yoktu ve ben de istifasını kabul ettim."

Kılıçdaroğlu, Tekin'in istifasının 'bazı MYK üyeleri ve il kongrelerinde yapılan seçimlerle ilgili sıkıntıları' olduğu yönündeki iddialara da açıklık getirdi. 'Tekin'in izne ayrılmak ve dinlenmek istediğini' söyleyerek istifasını verdiğini belirten Kılıçdaroğlu'nun boşalan Genel Başkan Yardımcılığı koltuğuna yarın yeni bir isim ataması bekleniyor. (AA)