Kılıçdaroğlu İzmir'den aday olacak

Kılıçdaroğlu İzmir'den aday olacak
Kılıçdaroğlu İzmir'den aday olacak
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin adaylık yarışında ön seçime girme kararı aldı. Kılıçdaroğlu, İzmir 2. bölgeden ön seçime katılacak.

RADİKAL - Hürriyet'ten Banu Şen'in haberine göre; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , 7 Haziran'daki milletvekili genel seçimleri yarışına İzmir'den ön seçime girerek katlacak.

CHP İzmir İl başkanı Bedri Serter konuyla ilgili olarak "Şu an Ankara 'dayım, Genel başkanım beni çağırdı. Kendisiyle bizzat yüz yüze görüştük.  Birebir görüşmemizde İzmir'den ikinci bölge 57'nci sıradan ön seçime gireceğini söyledi. 

Bu gün çok mutluyuz, partililerimize ve İzmirlilere sizin aracılığınızla bu müjdeyi vermek istiyorum. Sayın genel başkanımızın motivasyonu ile 7 Haziran seçimlerinde İzmir'i uçuracağımıza inanıyorum. Dokuzda dokuz  ya da onda on yaparız diye düşünüyorum. Çiçeği burnunda bir il başkanı olarak genel başkanımızı omuzumuzda taşımaktan gurur ve onur duyuyorum"  diye konuştu.

KOCAOĞLU TEKLİF ETTİ

Öte yandan 21 Şubat'ta İzmir ziyareti sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'na, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "İzmir'den aday olmanızı istiyoruz. Cumhuriyetin kalesinden aday olmanızı istiyoruz" demiş Kılıçdaroğlu da, bu çağrıya "İzmir'den aday olmak bizim için şereftir ve onurdur. Elbette bunu yetkili organlarımızla görüşeceğiz" yanıtı vermişti.