Kılıçdaroğlu: Kocaoğlu oynanan oyunları bozacaktır

Kılıçdaroğlu: Kocaoğlu oynanan oyunları bozacaktır
Kılıçdaroğlu: Kocaoğlu oynanan oyunları bozacaktır
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "AKP'nin, yargısını da kullanarak yaptığı hiçbir baskı CHP'lileri yıldıramaz. Başkanımız Kocaoğlu da hizmet ve dürüstlüğüyle oynanan oyunları bozacaktır" dedi.

ANKARA - CHP Basın Birimi’nden yapılan açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu , 397 yıl hapsi istenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu telefonla arayarak, desteğini iletti.

Kılıçdaroğlu, “ AKP ’nin, yargısını da kullanarak yaptığı hiçbir baskı CHP’lileri yıldıramaz, sindiremez, hizmetten alıkoyamaz. Başkanımız Kocaoğlu da hizmet ve dürüstlüğüyle oynanan oyunları bozacaktır. Bu inançla Başkanımıza, ekibine desteğimi ilettim” dedi.

"BAŞARILI OLDUĞU İÇİN Mİ?"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak da, sosyal paylaşım sitesi twitter’da, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu için 397 yıl ceza isteniyor. Bu ceza CHP'li olduğu için mi başarılı olduğu için mi isteniyor” değerlendirmesinde bulundu.

CHP HAREKETE GEÇTİ, MYK "TÜZÜK" TOPLANSI YAPTI
Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , CHP’li muhaliflerin olağanüstü tüzük kurultayı için topladıkları 362 imzayı dün genel merkeze teslim etmelerinin ardından partisinin Merkez Yönetim Kurulu’nu(MYK) topladı.

CHP’li muhaliflerin olağanüstü tüzük kurultayı talebiyle topladıkları 362 imzayı dün genel merkeze teslim etmesiyle birlikte, genel merkez de konuyu öncelikli gündemine aldı.

ANKA’nın edindiği bilgilere göre, Genel Başkan Kılıçdaroğlu dün imzaların teslim edilmesinin ardından kurmaylarına toplantı çağrısı yaptı. Bunun üzerine, CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) dün akşam saat 18.00’de Kılıçdaroğlu başkanlığında genel merkezde toplandı. MYK toplantısında olağanüstü tüzük kurultayı talebi detaylı şeklide incelendi, konunun hukuki süreci değerlendirildi.

“YAPILMASI GEREKEN ARTIK GENEL BAŞKANIN TÜZÜK KURULTAYINI ÇAĞIRMASI”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap da ANKA’ya yaptığı açıklamada, “İmzalar ulaştı, talepler incelendi. Yapılması gereken artık Genel Başkanın tüzük kurultayını çağırması. Tüzüğümüz açık, hiçbir yoruma gerek yok” dedi. Matkap, “Genel Başkan artık tüzük kurultayını çağıracak, kendi inisiyatifinde. Tüzük hükümleriyle ilgili Genel Başkanının kararı bekleniyor. Genel Başkan tüzük kurultayını bir hafta önce yapar, 15 gün önce yapar, zamanında yapar takdir tamamen genel başkanının” diye kaydetti.

Bu arada CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun tüzük kurultayına ilişkin kararını önümüzdeki Salı günü, partisinin grup toplantısında açıklaması bekleniyor.(anka)