Kılıçdaroğlu Köşk yerine Kadıköy'e gidecek

Kılıçdaroğlu Köşk yerine Kadıköy'e gidecek
Kılıçdaroğlu Köşk yerine Kadıköy'e gidecek
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Köşk'te düzenlenecek resepsiyona katılmayacak.
Haber: YURDAGÜL ŞİMŞEK - yurdagul.simsek@radikal.com.tr / Arşivi

ANKARA - Ulusal ve resmi bayramlarda yapılacak törenleriyle ilgili yönetmelik değişikliği bu yıl ki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinde ilk kez uygulanacak.

Yeni yönetmelik uyarınca Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, tebrikleri Meclis yerine Cumhurbaşkanlığı’nda kabul edilecek. Böylece kutlamalar ilk kez Köşk’te yapılmış olacak.

Gül, akşam da eşi Hayrünnisa Gül ile Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna ev sahipliği yapacak. Bu resepsiyonlara başta Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel olmak üzere, kuvvet komutanlarının da katılması bekleniyor.

KILIÇDAROĞLU YİNE GİTMİYOR
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise, akşam Köşk’te verilecek resepsiyona gitmeyecek. Kılıçdaroğlu’nun bu kararı nedeniyle CHP’den milletvekili katılımının da olması beklenmiyor.

Kılıçdarığlu, 29 Ekim’de Anıtkabir’de düzenlenecek törene ile Köşk’te düzenlenecek olan tebrikleri kabul törenine katılacak. CHP lideri, saat 17.30’da Ankara’dan uçakla İstanbul ’a gidip, saat 19.00’da Kadıköy Cumhuriyet Şöleni’ne katıldıktan sonra aynı gece Ankara’ya dönecek. Kılıçdaroğlu, geçen yıl da Gül çifti tarafından verilen resepsiyona katılmamıştı.