Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında 6 ülke 10 kent gezecek  

Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında 6 ülke 10 kent gezecek

 
Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında 6 ülke 10 kent gezecek

 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimi kampanyası kapsamında, Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarıyla buluşacak. Kılıçdaroğlu'nun 23 Eylül'de İsviçre'nin Bern kentinden başlayacak Avrupa turu, 27 Eylül'de Avusturya'nın başkenti Viyana'daki programla sona erecek.

RADİKAL- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , 1 Kasım'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimi kampanyası kapsamında, Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarıyla buluşacak. Kılıçdaroğlu'nun 23 Eylül'de İsviçre'nin Bern kentinden başlayacak Avrupa turu, 27 Eylül'de Avusturya'nın başkenti Viyana'daki programla sona erecek.

AVRUPA TURU, BERN'DEN BAŞLAYIP VİYANA'DA SON BULACAK
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu 'nun 23-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleştireceği Avrupa turunun detaylarını açıkladı. Bingöl, yaptığı yazılı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun Bern'den başlayıp Viyana'da sona erecek Avrupa turuna ilişkin "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri kampanyası kapsamında, Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarıyla buluşacak. Kurban Bayramı'nı da vatandaşlarımızla birlikte kutlayacak olan Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun 23 Eylül'de İsviçre'nin Bern kentinden başlayacak Avrupa turu, 27 Eylül'de Avusturya'nın başkenti Viyana'daki programla sona erecek" dedi.

6 ÜLKE 10 KENT GEZECEK
Kılıçdaroğlu'nun seçim kampanyası için 6 ülke ile 10 kent gezeceğini açıklayan Bingöl, "Kılıçdaroğlu'na gezisi boyunca Parti Örgütü, Örgüt Yönetimleri ve Yurt Dışı Örgütlenmelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ve Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer eşlik edecek. İsviçre'nin ardından Fransa, Belçika, Hollanda, Almanya ve Avusturya'ya geçecek olan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, sırasıyla Bern, Strasbourg, Brüksel, Amsterdam, Köln, Mannheim, Stuttgart, Münih ve Viyana'da vatandaşlarımızla bir araya gelecek" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM, MÜLTECİ SORUNU VE TÜRKİYE -AB İLİŞKİLERİ
Kılıçdaroğlu'nun, ziyaretleri kapsamında, gündeminde mülteci sorunu ve Türkiye-AB ilişkilerinin yer alacağını kaydeden Bingöl, "CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, çoğunluğunu Suriyelilerin oluşturduğu mültecilerin yaşadığı trajedinin, Türkiye- AB ülkeleri arasında geliştirilecek ortak stratejiyle sona erdirilmesinin, insani bir zorunluluk olduğunu AB siyasetinin önemli isimlerine aktaracak. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Suriye'de yaşanan iç savaşın sona erdirilmesinde AB'nin üstlenebileceği role ilişkin de önerilerde bulunacak. Bu kapsamda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Strasburg'da, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjørn Jagland ve Avrupa Konseyi'nin İnsan Hakları Komiseri Nils Muiz-nieks ile ayrı ayrı görüşecek" açıklamasında bulundu.

KATİ PİRİ VE MARTİN SCHULZ İLE BİR ARAYA GELECEK

CHP'li Bingöl, açıklamasında, Kılıçdaroğlu'nun Brüksel'de Avrupa İlerici Çalışmalar Vakfı Çalışma Kahvaltısı'nda bir konuşma yapacağını belirterek "Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Brüksel'de ise Avrupa İlerici Çalışmalar Vakfı (FEPS) Çalışma Kahvaltısı'nda bir konuşma yapacak. Kahvaltıya, Avrupa Parlamenterleri, Avrupa Parlamentosu Raportörü Kati Piri, akademisyenler, Avrupa Parlamentosu Sosyalistler Demokratlar Grubu Başkan Yardımcıları ve AB yetkililer katılacak. Kılıçdaroğlu, kahvaltının ardından Brüksel temasları çerçevesinde; AP Türkiye Raportörü Kati Piri, Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, AP Yeşiller Grubu Başkanı Rebecca Harms ve Brüksel Başkent Bölgesi Başbakanı Rudi Vervoort ile bir araya gelecek. Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun Brüksel temaslarının da ana gündem maddesi 'Mülteciler Sorunu' olacak. Genel Başkan Kılıçdaroğlu Strasburg ve Brüksel ziyaretlerin de de vatandaşlarımızla iki ayrı buluşma gerçekleştirecek" dedi.

HOLLANDA, ALMANYA VE VİYANA TEMASLARI

Kılıçdaroğlu'nun; Almanya'nın Köln, Mannheim, Stuttgart, Frankfurt ve Münih kentlerini gezeceğini kaydeden CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Avrupa turu kapsamında Brüksel'den Amsterdam'a geçecek olan Kılıçdaroğlu, İşçi Partisi Genel Başkanı Hans Spekman'ın da katılacağı etkinlikte vatandaşlarımıza seslenecek. Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun Almanya'daki durakları ise Köln, Mannheim, Stuttgart, Frankfurt ve Münih olacak. Frankfurt'ta SPD Genel Başkan Yardımcısı Thorsten Schäfer-Gümbel ile buluşacak olan Kılıçdaroğlu, Münih'te de Belediye Başkanı Dieter Reiter, Bavyera Eyaleti SPD Başkanı Florian Pronold, Bavyera Eyaleti Parlamento Sekreteri ve SPD Federal Milletvekillerinin katılacağı toplantıda vatandaşlarımıza hitap edecek. Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun Avrupa turu programı Viyana'da gerçekleşecek vatandaş buluşmasıyla sona erecek" ANKARA, (DHA)