Kılıçdaroğlu: Şehit annelerine söz verdik

Kılıçdaroğlu: Şehit annelerine söz verdik
Kılıçdaroğlu: Şehit annelerine söz verdik
CHP lideri Başbakan Erdoğan'la yaptığı Kürt sorunu zirvesi MHP'ye ılımlı mesajlar gönderdi. Kılıçdaroğlu, 'komisyonun ismini değiştiririz, akil adamlar demeyiz, iyi niyetle sorunu aşarız' dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , CHP Parti Meclisi’nde dün Başbakan Erdoğan ile yapılan terör zirvesi hakkında açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları özetle şöyle:

DEMOKRASİ ÇATIŞMA REJİMİ DEĞİLDİR

Terör konusunda da bir araya gelelim, oturup konuşalım. Şunu şöyle yapın demedik. Dayatma mantığı içerisinde bulunmadık. Öneri de bulunmadık. Çünkü öneride bulunsak bu öneriler doğru değil diyebilirdi. Biz diğer partilerden de öneri bekledik. Demokrasi çatışma rejimi değildir. Gittik görüştük yol haritamızı sunduk.


"ŞEHİT ANNELERİNE SÖZ VERDİK"


Yol haritası bütün siyasi partiler için geçerli. Sorunlara insan merkezli bakıyoruz. Şehit annelerimize söz verdiğimiz için bu yola gittik. Şehit anneleri sorunları çözün diyor. İnsanlar hayatlarını kaybederken siz bu 35 yıllık soruna kayıtsız kalamazsınız. Bu sorun tek başına bir partinin çözebileceği bir sorundan çıkıştır Şehitlerin kimliklerine bakmıyoruz biz. Bu ülkenin ortak sorununa çözüm üretmek zorundayız. Çözümün adresini CHP’dir dedik. Önerimizi götüreceğiz. Önerimizi beğenmeyebilirsiniz, yanlıştır diyebilirsiniz. Saygı duyarız dedik onlara. Sizin öneriniz nedir, biz size destek verelim dedik. Çok iyi niyetlerle yola çıkıyoruz.

HANGİ İSMİ İSTİYORSANIZ O İSMİ KOYALIM

Karşı tarafın da önerilerini dinleriz. Hangi ismi diyorsanız o ismi koyalım. Akil adamlar bilmem kimin sözüymüş. Akil adamlar uluslar arası bir sözdür. Akil adamları kaldırırız. Ne istiyorsanız onu diyelim.

KOMİSYONUN ADINI DEĞİŞTİRİRİZ

Kürt meselesi demeyin tamam demeyelim. Beğenmezseniz komisyonun adını değiştiririz. Sorun isimlerde değil bir araya gelmekte. İyi niyetle bir araya gelelim. Belki benden daha iyi çözüm üretecekler. İyi niyetle yola çıkarsak bu sorunu aşarız."