Kılıçdaroğlu topu Aygün'e attı

Kılıçdaroğlu topu Aygün'e attı
Kılıçdaroğlu topu Aygün'e attı
CHP lideri Kılıçdaroğlu, PKK tarafından kaçırılan Hüseyin Aygün'ün serbest bırakıldıktan sonra yaptığı açıklamalarda 'PKK sözcülüğü' yaptığı yönündeki eleştirilerle ilgili 'açıklamayı kendisi yapacak' dedi.

İbrahim YILDIZ

İSTANBUL - Bir iftar daveti için İstanbul’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı VİP Salonu’nda bir gazetecinin, "Aygün ile ilgili özellikle muhalefetle partilerinden kendisinin PKK sözcüsü olduğu ile ilgili iddialar var. Ne söyleyeceksiniz?" sorusunu Kılıçdaroğlu, "Kendisi önümüzdeki günlerde konuyla ilgili açıklama yapacaktır" diye cevapladı.

DEĞERLİ BİR İNSANDI
Hayatını kaybeden usta tiyatro sanatçısı Müşfik Kenter’le ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, "Sanat dünyasının başı sağ olsun. Çok değerli bir insandı. Türkiye’miz içinde önemli bir kayıptır. Allah Rahmet Eylesin. Bakırköy Belediyemizin kadrolu bir elemanıydı. Yılarını sanata veren bir insandı. Çok değerli bir insandı. Herkesin saygı duyduğu bir insandı. En son Bakırköy’de bir oyunu beraber izlemiştik. Üzüntülüyüz" dedi. (dha)