Kılıçdaroğlu: Ülkeyi savaşa sokacak her kararın karşısındayız

Kılıçdaroğlu: Ülkeyi savaşa sokacak her kararın karşısındayız
Kılıçdaroğlu: Ülkeyi savaşa sokacak her kararın karşısındayız
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 'CHP safını belirlesin' sözlerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter üzerinden yanıt verdi.

RADİKAL - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin Türkiye'yi savaşa sokacak her kararın karşısında olduğunu ifade etti. Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 'CHP safını belirlesin' sözlerine yanıt vererek "Davutoğlu, 'CHP safını belirlesin' demiş. CHP, 1 Mart 2003 Tezkeresi'nde olduğu gibi, Türkiye'yi savaşa sokacak her kararın karşısındadır" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, CHP'nin safının çok net belli olduğunu belirterek terörü toptan reddettiklerini vurguladı. Kılıçdaroğlu, şu açıklamalarda bulundu:

"Davutoğlu, 'CHP safını belirlesin' demiş. CHP, 1 Mart 2003 Tezkeresi’nde olduğu gibi, Türkiye’yi savaşa sokacak her kararın karşısındadır. Terör örgütü liderlerini ülkemize davet edenlere karşı, terörü toptan reddeden, pazarlık konusu yapmayan CHP’nin safı çok net bellidir. Safını belirlemesi gereken kişi; dış politikada Türkiye’nin değil de, Erdoğan’ın çıkarlarını düşünen Davutoğlu’nun ta kendisidir. Kişisel hesap ve çıkarlarına göre siyaset yürütenlerin, CHP'nin savaş ve terör karşıtı duruşunu anlayamamalarını doğal karşılıyorum. Çıkar siyaseti yürüterek cihatçı çeteleri destekleyenler için, Suriyeli mültecilerin durumu bir trajedi değil sadece bir pazarlık konusudur."
DHA


  http://www.radikal.com.tr/151083815108382

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  teşekkürler. - user386255

  Saddam sonrası ırak a, kaddafi sonrasi libya ya ne kadar huzur geldiyse, esad sonrası suriye ye de o kadar huzur gelecektir. Savaşa karşı olmanın suç olduğu günlerdeyiz. İnsanlar evlatlarını kaybetmesin. Keşke komşularla iyi geçine bilseydik. İnsan sokağa çıkınca selam verecek bir komşusunun olmaması ne acı.

  Nasil yani? - user745016

  Savas tezkeresine onay verdiniz ya !