Kılıçdaroğlu ve İnce salonu birlikte selamladı

Kılıçdaroğlu ve İnce salonu birlikte selamladı
Kılıçdaroğlu ve İnce salonu birlikte selamladı
CHP Genel Başkanlığı'na yeniden seçilen Kemal Kılıçdaroğlu, kurultaydaki rakibi Muharrem İnce'ye büyük bir jest yaptı. Teşekkür konuşması için kürsüye gelen Kılıçdaroğlu, diğer başkan adayı İnce'yi de yanına davet etti. Birlikte tüm salonu selamladılar.

CHP 'de genel başkanlık yarışının sonuçlanmasının ardından iki aday delegeleri birlikte selamladı. Seçimi kazanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu teşekkür konuşması için geldiği kürsüye rakibi Muharrem İnce'yi de davet etti. İki isim birlikte tüm salonu selamladılar.

Kılıçdaroğlu, yanında İnce'yle birlikte şu mesajı verdi; "Demokrasi açısından dünyaya örnek olacağız. CHP kendi içinde tartışır, ama benim sözüm söz. Demokrasi konusunda size söz verdim. Sözümde duracağım.Birleşe birleşe kazanacağız. Artık ayrılık gayrılık yok. Oy versin, vermesin tüm delegelere şükranlarımı sunuyorum. CHP'ye yakışır bir kurultayı gerçekleştirdiğimiz için."

"GENÇLER; SİYASETE GİRİNİZ"
Kılıçdaroğlu Türkiye 'deki gençlere "siyasete girin" çağrısı yaptı. CHP Genel Başkanı, "bir kulvar açtık, o kulvarı genişletin. Yüzde 10 barajını kabul etmeyin, isteyin, daha fazlasını isteyin. Yeni güzel bir sayfa açtık. Demokrasi için güzel bir sayfa açtık" dedi.


DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ
Kürsüye çıkan Muharrem İnce ise "Yarışacağız, tartışacağız, kavga etmeden sonucu kabul edeceğiz. Bundan sonra daha çok çalışacağım. Bir saat önce Kılıçdaroğlu, rakibimdi bundan sonra genel başkamnımdır" dedi ve ekledi: "Önceden 14 saat çalışıyorsam şimdi 20 saat çalışacağım çünkü sorumluluğum arttı. Yarışacağız, tartışacağız ama kavga etmeden sonucu kabulleneceğiz. Emriniz olur, sıfır oy aldığımız iller başta olmak üzere daha çok çalışmaya hazırım."