'Kılıçdaroğlu ya sayı saymayı bilmiyorsun ya dayak yemedin'

'Kılıçdaroğlu ya sayı saymayı bilmiyorsun ya dayak yemedin'
'Kılıçdaroğlu ya sayı saymayı bilmiyorsun ya dayak yemedin'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim vaatlerinin ayaklarının yere basmadığını savunarak, "Kılıçdaroğlu ya sayı saymayı bilmiyorsun ya dayak yemedin. O dayağı kast etmiyorum" dedi.

RADİKAL - Seçim mitinglerine devam eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, Afyonkarahisar'daki konuşmasında, muhalefeti gerçekçi olmayan vaatlerde bulunmak ve 'paralel yapı' ile birlikte hareket etmekle suçladı.

Davutoğlu konuşmasında şunları söyledi:

17-25 Aralık olayları ve çetelerin işi ortaya çıkınca yurtdışından bir grup heyet geldi. Aynen şöyle dediler "biz son 10 yıldır başımıza bir şey gelirse, nasıl olsa Türkiye var bize sahip çıkar diyorduk. Ya sizin başınıza bir şey gelirse bize kim sahip çıkacak" diye ağladılar.

7 Haziran hem Türkiye'nin kader seçimidir hem de mazlumların.

Yurtdışında bazı çeteler bunun için cumhurbaşkanımızı beni AK Parti kadrolarını tahkir etmeye, bizi zor düşürmeye çalışıyorlar. Zannediyorlar ki biz o tehditlerden korkar geri çekiliriz.

Kılıçdaroğlu 'nun eline bir kağıt vermişler. Kampanyanın başından beri aynı şeyleri okuyor. Bir aydır diyor ki "1000 liranın altında maaş alan 8 milyon emekli var"

Kılıçdaroğlu ya sayı saymayı bilmiyorsun ya dayak yemedin. O dayağı kast etmiyorum.

Eğer 8 milyon emekli varsa, bugün bunu ispat edersen ben istifa edeceğim dedim. Cevap gelmedi. Bugün yine aynı yalanı söylemiş. Seyyanen emeklilerimize verdiğimiz 100 liradan sonra, inşallah emeklimize de esnafımızı da onuru da itibarı da biz kazandırdık.