Kılıçdaroğlu yeniden başkan

Kılıçdaroğlu yeniden başkan
Kılıçdaroğlu yeniden başkan
Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin 34. Olağan Kurultayı'nda 1164 delegenin oyuyla, yeniden genel başkanlığa seçildi.

CHP 'nin 34. Olağan Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu , 1164 delegenin oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçildi. Ankara Spor Salonu'ndaki kurultayda 1232 geçerli oyun 1164'ünü alan Kılıçdaroğlu, yeniden genel başkan oldu.

Kılıçdaroğlu, oyların açıklanmasının ardından bir teşekkür konuşması yaptı.

Sanatçı Onur Akın'la sahneye gelen ve Akın'ın, “Bir ıslık da sen çal” şarkısı eşliğinde salonda bulunanları selamlayan Kılıçdaroğlu, değişim, dönüşüm, aydınlık bir Türkiye için, hiç kimseyi ötekileştirmemek, herkesi kucaklayarak, baştacı ederek, Türkiye'yi yaşanabilir bir ülke yapmak adına yola çıktıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Kardeş kavgasının olmadığı, çocukların yatağa aç girmediği, barışın, huzurun, onurun olduğu bir ülke için yola çıktık. Yolculuğumuz devam edecek. Bu süreçte destek, gönül veren, el veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Hepinize yürekten muhabbetlerimi sunuyorum.”

Kılıçdaroğlu'nun teşekkür konuşmasının ardından kurultayın birinci gün çalışmaları tamamlandı. Kurultay Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeliklerine seçim yapmak üzere yarın sabah 08.30'da yeniden toplanacak.