Kılıçdaroğlu'na biber gazı!

Kılıçdaroğlu'na biber gazı!
Kılıçdaroğlu'na biber gazı!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekilleriyle birlikte 1. Meclis'in bahçesine girdi. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler burada polisin biber gazlı müdahalesi ile karşı karşıya kaldı. CHP lideri korumaları tarafından TSK'nın erbaş gazinosuna alındı.

Radikal.com.tr - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Anıtkabir'deki törenin ardından saat 11.00'de Ulus Meydanı'na geldi. Kılıçdaroğlu ve milletvekilleri burada polis barikatına kadar ilerledi. Bir grup milletvekili Kılıçdaroğlu için barikatı açmaya çalışınca polis de barikatın önünde mevzilendi. Baruthane Kavşağı'nda ise Birinci Meclis'e yürümek isteyen gruba polis biber gazıyla müdahale etti.

 

Arbedenin ardından Kılıçdaroğlu'nun korumaları barikatı geçti. Kılıçdaroğlu barikatı yararken polis gaz bombası attı. Kılıçdaroğlu'nun korumaları ile polis arasında yumruklaşmaya varan bir kavga yaşandı. Atatürk 'ün balkonundan halkı selamladığı ve Cumhuriyet'in kurulduğu 1. Meclis'in bahçesine giren Kılıçdaroğlu daha sonra Ulus Meydanı’nda toplanan vatandaşlara konuşma yaptı. CHP Lideri konuşmasında, “Tarihimize yakışmayan bir 29 Ekim yaşıyoruz. Bu tablo Türkiye'nin yüzkarasıdır. Bayramlarımızı halktan koparmak istiyorlar” dedi.

Kılıçdaroğlu, milletvekilleriyle beraber 2. Meclis’in önündeki barikatı aştı, polis kordonunu dağıttı. Kılıçdaroğlu'na burada biber gazı sıkıldı, CHP lideri korumaları tarafından Birinci Meclis'in arkasındaki TSK’nın erbaş gazinosuna sokuldu. Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra alandan ayrılarak CHP Genel Merkezi'ne gitti.