Kılıçdaroğlu'na İzmir şoku

Kılıçdaroğlu'na İzmir şoku
Kılıçdaroğlu'na İzmir şoku
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi'nin Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK), CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da yarışacağı İzmir 2. Bölge'de kontenjan sayısının düşürülmesi başvurusu reddedildi.

RADİKAL - Önseçimde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun da yarışa gireceği İzmir 2.Bölge'de kontenjan sayısı 3'te kaldı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nin yaptığı başvurunun YSK tarafından reddedilmesinin ardından konuşan Partinin İzmir İl Başkanı Bedri Serter, YSK, İzmir'de her iki bölgede de kontenjan sayısının, 'Seçim takviminden kaynaklı hukuki sürecin sona ermesi' gerekçesiyle düşürülemeyeceği yönünde olumsuz görüş bildirdi. Biz de CHP İzmir İl Başkanlığı olarak, YSK'nın verdiği bu kararı birer yazıyla İzmir İl ve İlçe Seçim Kurulları'na bildireceğiz" dedi. (Ajanslar)

 


  http://www.radikal.com.tr/132325913232591

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gerçekten ayıp! - user433512

  Aslan sosyal demokratlar; bir seferde de olsa bir işi düzgün yapamaz msıınız kardeşim?Geçmişten ders de mi almazsınız?Kılıçdaroğlu'nun aday olduğu Istanbul BB'lığı seçiminde,oy kullanmasını bile sağlayamayan hatanızı ne çabuk unuttunuz? Sonra da; " bunlardan birşey olmaz!" diyenlere de kızıyorsunuz!Bu hatalarınızın kasıtlı olmadığını biliyorum ama bu ciddiyetsiz ve sorumsuz tarzınızı,50 yıllık bir sosyal demokrat olarak kabuk edemiyor,üzülüyorum.