Kılıçdaroğlu'na yumurtalı saldırı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Erdoğan'ın memleketi Rize'de düzenlediği miting sonrası Çayeli İlçesi'ne gitmek için bindiği seçim otobüsüne yumurta atıldı.

RİZE - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun seçim gezilerinin bugünkü durağı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın memleketi Rize oldu. Kentte coşkuyla karşılanan Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitingine Rizeliler büyük ilgi gösterdi.

Konuşmasında aile sigortası ve askerlik gibi vaatlerini tekrarlayan Kılıçdaroğlu, “Vaatlerimi 4 ay içinde gerçekleştiremezsem siyasetten çekileceğim” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, konuşmasında Zonguldak’tan aday olan Ergenekon sanığı Mehmet Haberal’ı da övdü.

Mitingde sık sık “Vur vur inlesin, Tayyip dinlesin” şeklinde slogan atılması dikkat çekti.

SEÇİM OTOBÜSÜNE YUMURTA VE KÜFÜRLÜ PANKART

Bu arada, mitingin ardından seçim otobüsünden halkı selamlayan Kılıçdaroğlu’na yumurtalı saldırı yapıldı. Atılan yumurta otobüsün sağ tarafına isabet ederken, CHP lideri Kılıçdaroğlu halkı selamlamaya devam etti. Yumurta atılan bölgede kısa süreli kargaşa da yaşandı. Ancak olayla ilgili gözaltına alınan olmadı. Miting sırasında arka tarafta bir binadan Kılıçdaroğlu’na küfürlü pankart açıldı. ’Biz de senun anani...’ yazılı pankarta müdahale eden polis hemen kaldırttı.(dha)