Kılıçdaroğlu'na yumurtalı saldırı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Erdoğan'ın memleketi Rize'de düzenlediği miting sonrası Çayeli İlçesi'ne gitmek için bindiği seçim otobüsüne yumurta atıldı.

RİZE - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun seçim gezilerinin bugünkü durağı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın memleketi Rize oldu. Kentte coşkuyla karşılanan Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitingine Rizeliler büyük ilgi gösterdi.

Konuşmasında aile sigortası ve askerlik gibi vaatlerini tekrarlayan Kılıçdaroğlu, “Vaatlerimi 4 ay içinde gerçekleştiremezsem siyasetten çekileceğim” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, konuşmasında Zonguldak’tan aday olan Ergenekon sanığı Mehmet Haberal’ı da övdü.

Mitingde sık sık “Vur vur inlesin, Tayyip dinlesin” şeklinde slogan atılması dikkat çekti.

SEÇİM OTOBÜSÜNE YUMURTA VE KÜFÜRLÜ PANKART

Bu arada, mitingin ardından seçim otobüsünden halkı selamlayan Kılıçdaroğlu’na yumurtalı saldırı yapıldı. Atılan yumurta otobüsün sağ tarafına isabet ederken, CHP lideri Kılıçdaroğlu halkı selamlamaya devam etti. Yumurta atılan bölgede kısa süreli kargaşa da yaşandı. Ancak olayla ilgili gözaltına alınan olmadı. Miting sırasında arka tarafta bir binadan Kılıçdaroğlu’na küfürlü pankart açıldı. ’Biz de senun anani...’ yazılı pankarta müdahale eden polis hemen kaldırttı.(dha)


  http://www.radikal.com.tr/1050540105054013

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  dezge (tezgah)... - komaramed

  organize işler bunlar... bu ülkede iktidar olanların ilk yaptıkları şey çirkinleşmek... birileri onlardan oy çaldı diye yapamayacakları şey kalmıyor işte...

  Erdoğana böyle bir saldırı olsaydı - mental-izm

  Erdoğana böyle yumurtalı bir saldırı olsa eylemi yapanlar tekme tokat gözaltına alınır ve belki de utanç verici bir şekilde roman kurultayında pankart açıp parasız eğitim isteyen gençler gibi 14 ay içeri atılırlardı.

  ikilem - walle

  ''Yumurta atılan bölgede kısa süreli kargaşa da yaşandı. Ancak olayla ilgili gözaltına alınan olmadı.'' aynı yumurtalar AKP li birisine atılsa polis anında içeri alırdı. Eee Polis 'AKPye dokunmayan yılan bin yaşasın' modunda...

  NE TAŞ NE YUMURTA NE KÜFÜR - yakupgüler

  Siyasi liderler neyi vaad ederse etsin.hangi görüşte olursa olsun.hiç kimse bir siyasi lider veya bir başka insanı sırf görüşünden dolayı ne yuhalasın ne taşlasın,ne yumurta atsın,ne de küfür etsin.beğenmezse dinlemesin.isterse eleştirsin.ama kabalık kimseye bir şey kazandırmaz.geçmiş olsun.

  Bu ileri Demokrasi Değil!... - MAHSEN

  Başbakana protesto olunca İLERİ DEMOKRASİ uygulanır, gözaltı, tutuklama vs. Kılıçdaroğlu'na protesto yapılırsa DEMOKRASİ uygulanır, bu onların en doğal hakkıdır der güler geçer. Şimdi SİZ İLERİ DEMOKRASİ mi yoksa SADE DEMOKRASİ mi istiyorsunuz, KARAR ını 12 HAZİRAN da SANDIĞA AT...

  UY DA - Hevwelatî

  Bana göre o kadar fakir yoksul insan var.acaba kaç günde bir yumurta yiyen çocuklar var.onlara yardım edilse daha iyi olmazmı.Protestonun en kıralını Hakkarili Şırnaklısı yapıyor.Helal olsun dükkanlarını o gün kapatıyorlar.Laz kardeşim sende sesiz ol yeter.Yumurtalarıda harcama fakir fukara çocuklarına ver da

  Keşke Burhan Beye yumurta atmak serbest demeselerdi. - ilgiduyanbiri

  Şimdi Burhana serbest Kemal Bey yasak deyince tutarsızlık olacak. Bence yumurta kimseye atılmamalı.