Kılıçdaroğlu'ndan Balbay için ilk yorum

Kılıçdaroğlu'ndan Balbay için ilk yorum
Kılıçdaroğlu'ndan Balbay için ilk yorum
ABD'deki temaslarını sürdüren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sabahtan itibaren Anayasa Mahkemesi'nin Balbay kararını yakından takip etti. Kılıçdaroğlu'nun karara ilk tepkisi "İnşallah tahliye olur" şeklinde oldu.

Washington temaslarının son gün programı için halen ABD ’de bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Anayasa Mahkemesi’nin Mustafa Balbay kararını yakından takip etti.

Hürriyet’in haberine göre Kılıçdaroğlu’nun kararı duyduğunda, “İnşallah gerekçeli karar kısa sürede Balbay’ın yargılandığı mahkemeye ulaşır ve mahkeme de bu karar doğrultusunda tahliye kararı verir” dediğini aktardı.

Bu sabah Washington’da Amerikan-Türk Konseyi’nin (ATC) kendisi için ABD’nin önde gelen şirket temsilcileriyle düzenlediği bir kahvaltıya katılması planlanan Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi’nin konuyu görüşeceğini sabah saat 08.00’de Başdanışmanı Aydın Ayaydın’dan öğrendi. Ayaydın’ın odasında Kılıçdaroğlu’na verdiği brifingde Anayasa Mahkemesi’nin gün içinde önemli bir konuda karar açıklamaya hazırlandığını ve kararın Balbay’ın bireysel başvurusuyla ilgili olabileceğini söylemesinin ardından da sabah gelişmeleri yakından takip etmeye başladı.

Ayaydın saat 08.20’de Kılıçdaroğlu’nun odasına bir kez daha girdi ve Anayasa Mahkemesi’nin Balbay’ın bireysel başvurusunu kabul ettiğini bildirdi.

Kılıçdaroğlu’nun ilk tepkisi ise “Olumlu bir karar. İnşallah gerekçeli karar kısa sürede Balbay’ın yargılandığı mahkemeye ulaşır ve mahkeme de bu karar doğrultusunda tahliye kararı verir” şeklinde oldu.