Kılıçdaroğlu'ndan Baykal tepkisi: AKP'ye can simidi oldu

Kılıçdaroğlu'ndan Baykal tepkisi: AKP'ye can simidi oldu
Kılıçdaroğlu'ndan Baykal tepkisi: AKP'ye can simidi oldu
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partinin eski genel başkanı Deniz Baykal'ın önceki gece CNN Türk televizyonunda yaptığı ve tartışma yaratan açıklamalarını 'ciddiye almama', 'görmezden gelme' yolunu seçti.

RADİKAL - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Baykal’ın önceki gün CNN Türk’te parti yönetimine eleştirileri ve “Halep hattını açık tutmak için Türkiye’nin bombalama hakkı vardır” sözleriyle ilgili olarak “Kapalı grupta yaptığı konuşmayı biraz genişleterek tekrarlamış. Eleştirilerini elbette dikkate alırız. Gönül isterdi ki partide uzun yıllar yöneticilik yapmış biri olarak bunları gelip bana da anlatsın” dedi. 

Hürriyet gazetesinden Deniz Zeyrek'in haberine göre, Kılıçdaroğlu, basına Baykal’ın açıklamalarıyla ilgili daha fazla konuşmak istemezken, yakın kurmaylarına şu değerlendirmeleri yaptı:

“Tam AKP dış politikada sıkışmışken ortaya çıkıp can simidi olmayı seçti. Başbakan Davutoğlu, grup toplantısında büyük ihtimalle Sayın Baykal’a teşekkür edecek. Türkiye’nin iflas eden dış politikasına bundan büyük destek bulabilir miydi? AKP’nin can simidi olmasının anlamı yoktu. Biz göç sorununun çözülmesi için önerilen tampon bölgeye destek veriyoruz zaten. Avrupa’da Türkiye’nin mülteciler konusunda üzerine düşeni yaptığını söyledim. Ancak iflası ortada AKP dış politikasına nasıl ‘milli’ deyip destek verelim.”

Deniz Baykal: Kılıçdaroğlu artık geride kalmalı

Kılıçdaroğlu’nun, Baykal’ın çıkışına ilişkin, “1.5 yıl önce bana geldi. Parti yönetiminde rol almak istedi. Onursal Genel Başkanlık gibi konular gündeme geldi. ‘Kurultayda önerge verin, delegeye soralım’ dedim, ama yolu bizim açmamızı bekledi. Şimdi AKP’ye bu destekle geçmişteki hizipçi gündemini ortaya çıkarma çabasını ciddiye alıp muhatap olmayın. Bu tuzağa düşmeyin” yorumu da yaptığı belirtildi.

Baykal'ın sözleri tartışma yarattı

Açıklamalarından sonra Deniz Baykal: TBMM'de tek başına!

 


  http://www.radikal.com.tr/151231315123133

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Derin Devlet - iris78

  Baykal oranin mensubu. Isbati elbette mümkün degil, ama son 25 yillik kivirtmalarina bakinca!(?)

  Baykal hizbi.. - user386255

  6 haziran sonrası cumhurbaşkanı kendisine bu görevi vermiştir. Bravo, başardın, akp, mhp seni alkışlıyor baykal. Ecevit e de bunlardan çok yapmıştın. Chp yi tarihinde ilk kez barajın altına indirme başarısını göstermiştin. Akp nin bu günlere gelmesinde en az erdoğan kadar emeğin var. Bu görev için senden daha uzmanı olmadığını biliniyor. Kılıçtaroğlu hatalıdır çünki chp li olmayan seni partide tutuyor.

  SAĞ YANIMDA YARAM VAR SOL YANA DÖMDER BENİ - m.rozbilen

  Eyyyy CHP! Bu adamı ( Baykal) sırtınızda taşımak zorunda mısınız, ona bir borcunuz mı var? Kendi düşen ağlamaz. Bile bile tekrar tekrar saraya koşan bu adamı vekil yaptınız. Şimdi şikayete hakkınız mı var? Yıllarca Baykal'ın vurduğu darbe yüzünden değil midir ki CHP bir türlü kendine gelemedi.. Tek çözüm ondan kurtulmaktan geçer. Hadi kolay gelsin