Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na sorular

Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na sorular
Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na sorular
Başbakan Davutoğlu, "Terörü Telin ve Fransız Halkı ile Dayanışma Yürüyüşü"ne katılmak üzere yarın Fransa'nın başkenti Paris'e gidecek. Kılıçdaroğlu bu yürüyüş öncesi Twitter hesabından Davutoğlu'na bazı sorular yöneltti.

RADİKAL- Başbakan Davutoğlu, "Terörü Telin ve Fransız Halkı ile Dayanışma Yürüyüşü"ne katılmak üzere yarın Fransa 'nın başkenti Paris'e gidecek. Kılıçdaroğlu bu yürüyüş öncesi Twitter hesabından Davutoğlu’na bazı sorular yöneltti.

Başbakan Davutoğlu, "Terörü Telin ve Fransız Halkı ile Dayanışma Yürüyüşü"ne katılmak üzere yarın Fransa'nın başkenti Paris'e gidecek.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Davutoğlu, Fransız hükümetinin daveti üzerine başkent Paris'te yaşanan saldırılara tepki olarak düzenlenecek "Terörü Telin ve Fransız Halkı ile Dayanışma Yürüyüşü"ne katılacak.
Davutoğlu'nun, Paris'teki yürüyüş için yarın Fransa'ya gideceği belirtildi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da Twitter üzerinde Davutoğlu’na sorular yöneltti.

İşte Davutoğlu’nun paylaştığı o tweet ve o sorular:
  http://www.radikal.com.tr/126978212697826

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Soru Yerine??? - Hayal Denizi03

  Kılıçtaroğlu, Fotokopiye soru sormak yerine, Yapılacak yürüşe katılmayı öncelikle o akıl etmeliydi. Sonra CHP inisiyatif almalı Türkiye'de yapılan terör saldırı ve İktidarın basiretsizliğini telin için yürüyüş tertip etmeli, miting düzenlemeyi düşünmeliydi. İktidarı 3 adım arkadan takip eden, gündem belirleyemeyen siyasetçiden lider olmaz ve iktidar olması da beklenilmez.

  şapkaları önümüze koymak - ceran_mehmet

  Bu metne tamamen katılıyorum. Ama benim de bir sorum var, Charles de Gaulle bir fransız milli kahramanı. Bizim milli kahramanımız Atatürk. Türkiye'de bir mizah dergisi kendine Atatürkle dalga geçen bir isim seçebilir mi? (mesela Musti?). Bu sorunun ciddiye alınmasını öneriyorum mutlaka birileri çoktan sormuştur. Ve de inanıyorum ki "evet kurulabilir" diyenler CHP'de çoğunluğu sağladığında CHP iktidar alternatifi olabilir.

  Büyük adamların hataları güneş tutulmasına benzer, herkes görür - user392546

  Irkçı-faşist-şovenist-gerici saldırganlığı Başbakanı olduğun ülkenin her köşesinde yaygınlaştıracaksın. En doğal hak arayışları tomalarla gazlarla bastıracaksın. Halkları birbirine kırdıracaksın. Okullarda yetişen gençliği dinci, kinci ırkçı faşist şövenist metotlarla donatacak, yetiştireceksin. Bütün bunlardan sonra Parise Demokrasi ve Hukuk türküsü çağırarak gideceksin.

  tek tip adam - gundi ghandi

  Kılıçdaroğlu yeryüzündeki en sıkıcı lider? sürekli aynı tarz siyaset yapıyor? yeni hiçbir şey yok. Muhalefet yapacağım deyip saçmasapan bişeyler geveliyor. Şimdi Davutoğlu Charlie'nin De gaulle'den geldiğini bilse ne olur bilmese ne olur? Bu şahsa lider diyenler sanırım alternatifsizlikten yapıyordur.

  Keçi can derdinde, kasap yağderdinde - velmas75

  Fransa yediği terör darbesine destek arıyor. Bizim Müdür Laikliğe detek olarak algılıyor.

  kapak... - user934512

  KK çok pis kapak yapmış.. Ayrıca hangi yüzle gidiyorsunuz Fransa ya? Katliamı yapan IŞİD i besleyen sizsiniz zaten..