Kılıçdaroğlu'ndan hediye tepkisi: Neyi kutluyorsunuz?

Kılıçdaroğlu'ndan hediye tepkisi: Neyi kutluyorsunuz?
Kılıçdaroğlu'ndan hediye tepkisi: Neyi kutluyorsunuz?
CHP Parti Meclisi toplantısında konuşan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Afyon Valisi ve Genelkurmay Başkanı'na yüklendi: Neyin kutlamasını yapıyorsunuz beyler?

ANKARA - CHP Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Kılıçdaroğlu toplantının başında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.


9 Eylül’ün CHP'nin kuruluş 89. kuruluş yıl dönümü olduğunu hatırlatarak konuşmaya başlayan Kılıçdaroğlu, Türkiye’de son birkaç haftada gerçekleşen olayları akılla izah etmekte zorlandığını belirtti.


Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel’e verdiği hediyeleri hatırlatarak, “25 ana kuzusu akıl dışı, izan dışı bir şekilde can verecek, bölgeye giden Genelkurmay Başkanı ve o ilin valisi hem de milletin gözünün içine baka baka birbirlerine halı, kilim verecekler, hediyeleşecekler, birbirlerini üstün başarılarından dolayı plaketle ödüllendirecekler. Siz neyin kutlamasını yapıyorsunuz beyler. Ben, bu zihin bulanıklığını, bu akıl tutulmasını, bu sağduyu iflasını açıklayabilecek bir kelime bulamıyorum” dedi.

Eğitimdeki yeni düzenlemelere de değinen Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan ’ın “çocuğunu okula göndermemek için rapor alanlar çocuklarına gerizekalı demiş oluyor” yorumunu, “Anneler çocuklarına sahip çıkacaklar. Ben annelere güveniyorum. Nene Hatun'un torunları bu ülkenin 5,5 yaşındaki çocuklarına gerizekalı damgasını vuran bu edepsizliğe, mutlaka haddini bildirmek durumundadır. Anneler gücünüzü gösterin diyorum” şeklinde konuştu. (aa)