Kılıçdaroğlu'ndan kadınlara: O beden sizin, oy vermeyin!

Kılıçdaroğlu'ndan kadınlara: O beden sizin, oy vermeyin!
Kılıçdaroğlu'ndan kadınlara: O beden sizin, oy vermeyin!
CHP Lideri Kılıçdaroğlu KAGİDER toplantısında siyaseti hep erkeklerin yapmasından şikayet etti: 'Beyler size ne oluyor' niye demiyorsunuz?

İSTANBUL - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Kadın Girişimciler Derneği'nde (KAGİDER) düzenlenen toplantıya katıldı. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, "Kadının giysisi ve vücudu üzerinden siyaset yapılmasını şiddetle reddediyoruz. Hep erkekler bu siyaseti yapıyor. Kadının kılık kıyafeti üzerinden. Niye kadınlar itiraz etmiyor? 'Beyler size ne oluyor' niye demiyorsunuz? 'Bedense bu beden bana ait. Giysiyse bana ait. Size ne oluyor? Neden politikaya bunu sokuyorsunuz? Madem sokuyorsunuz ben size oy vermeyeceğim'. Oy vermeme kampanyası açın. Açın bu kampanyayı" diye konuştu.

"BANA ULAŞAN HİÇBİR DİLEKÇE YOK"

Kılıçdaroğlu, "Sarıgül partiye başvuru dilekçesi verdi mi?" sorusuna "CHP genel başkanı olduğumdan beri sorulan her soruya samimi ve doğru yanıt vermek için çaba harcadım. Bana ulaşan hiçbir dilekçe yok. İl başkanımız burada. Ona da sorarım. Ama olsa sabah bana söylerdi. Dilekçe gelirse biz bir partiyiz. Hukukun üstünlüğüne inanan partiyiz. Tüzüğümüz var. Bir kişinin partiye nasıl üye olup olmayacağı kayıtlıdır. O tüzük kurultayda kabul edilmiştir. O tüzüğe göre partiden ihraç edilen kişinin dönmesi kurallara bağlıdır. Dilekçe ile başvurur, alırız dosyasıyla birlikte Parti Meclisi'nde görüşürüz. Gizli oylama yapılır. Üyeliği kabul edilerse bir sorun da kalmamış olur. Olay budur. Önümüzdeki günlerde bu süreç tamamlanır mı? Umuyorum tamamlanır" diye yanıt verdi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN MİT YORUMU: Saldırıya uğramışsa Fidan'a sahip çıkarız

"HİÇBİR ZAMAN SALDIRI YAPILIRSA SAHİP ÇIKARIZ DİYE BİR DÜŞÜNCEM OLMADI"

Kılıçdaroğlu, "Gazetelerde yer alan "Saldırıya uğramışsa Fidan'a sahip çıkarız" açıklamalarının hatırlatılması üzerine "Hiçbir zaman saldırı yapılırsa sahip çıkarız diye bir düşüncem olmadı. Perde arkasında yatan nedir önce onu öğrenmemiz lazım.

Fidan'a ciddi suçlamalar var. Ne kadar gerçek onu bilmiyoruz. Ana muhalefet olarak bilgilendirilmedik. Bürokrat olduğu için hakında konuşmanın çok doğru olmadığını ifade ettim. Olayın ayrıntılarını bilen kişi hükümetin başında olan kişi. O ayrıntılar konusunda haklı mıdır haksız mıdır bunu zaman gösterecek. Özel bir düşüncemiz söz konusu değil. Demokrasilerde kural şudur: Devletin önemli makamlarında oturan kişiler belli aralıklarla gelir ana muhafelet partisini bilgilendirir. Ama bu kural Türkiye 'de çalışmıyor. Acı olan da budur" dedi. (Dilhun GENÇDAL-Taner YENER/DHA)