Kılıçdaroğlu'ndan katliam açıklaması: Açık çek veriyorum!

Kılıçdaroğlu'ndan katliam açıklaması: Açık çek veriyorum!
Kılıçdaroğlu'ndan katliam açıklaması: Açık çek veriyorum!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'daki katliamın ardından bir açıklama yaptı. CHP İstanbul mitingi iptal edildi.

RADİKAL - İstanbul’da açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'daki katliamın ardından açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu, "Yazık günah bu ülkeye, yazık bu millete. Hepimizin inancı, görüşü ne olursa olsun terörü ortak lanetlememiz lazım. Türkiye'nin hak etmediği bir tabloyu dayatmaya kimsenin gücü yetmez.

Bütün inancımız ve kararlılığımızla mücadelemizi sürdüreceğiz. Hele AB üyesi olmayı isteyen Türkiye'nin acıya bulaştırılması hak etmediğimiz bir tablo.

Acılıyım, üzüntülüyüm bütün etkinliklerimizi iptal ediyoruz. Ankara'ya geçiyorum, yetkililerimizi toplayacağız. Tablonun netleşmesini bekliyoruz.

Gelen rakamlar iç açıcı değil. 2 canlı bombadan söz ediliyor.

Bir gerçeğin de altını çizmek istiyorum. Özel bir suçlama getirmek istemiyorum ama bu ülke böyle mi yönetilecek. Ne derdimiz var bizim ne derdimiz var? Bunu hak etmiyoruz, huzur içinde bir ülke diyoruz.

Dayatmayı terör noktasına taşımak hangi vicdanın kabul edeceği bir şeydir. Terörü bitirme konusunda açık çek veriyorum, kim ne istiyorsa açık çağrıda bulunuyorum.

Bizden bir şey mi istiyorsunuz bütün gücümüzle hazırız. Bütün siyasi partilerin amasız, lakinsiz terörü lanetlemesi lazım.

Defalarca uyardık, Ortadoğu bataklığına Türkiye’yi sürükleyenleri. Ben şimdi konuşmayayım da ne yapayım.

Son deredece sıkıntılı bir vaziyetteyim. Ülkeyi yönetenler sabırlı olsun istiyoruz, istihbarat örgütleri var. Yazık günah bu ülkeye ya içim kan ağlıyor."


CHP'Lİ VEKİLLER DE KATILACAKTI
 

Ankara'da yaşanan bombalı saldırı sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , İstanbul'daki miting ve programlarını iptal ederek başkente doğru yola çıktı. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin de yaptığı açıklamada yapılması planlanan, "Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi" konulu toplantı ve gösteri yürüyüşüne CHP'li vekiller de katılacaktı" dedi. Tekin, "Başlamasından hemen önce bombalı saldırının gerçekleştiği mitinge destek vermek amacıyla CHP'li vekillerin de katılmasının planlandığını söyledi. Mitingin toplanma yeri Tren Garı olarak belirlenmişti, patlama da burada gerçekleşti" diye konuştu. 

Ankara'daki patlamalar dünya basınında

CHP'li Çam : İki patlama oldu, önüme bilye düştü

Ankara'da ölü sayısı en az 20

Ankara Barış Mitingi'nde patlama: Ölü ve yaralılar var