Kılıçdaroğlu'ndan koalisyon açıklaması: İlk turda sonuç çıkmaz

Kılıçdaroğlu'ndan koalisyon açıklaması: İlk turda sonuç çıkmaz
Kılıçdaroğlu'ndan koalisyon açıklaması: İlk turda sonuç çıkmaz
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hükümet kurma görevinin Başbakan Davutoğlu'na verilmesinin ardından sürece ilişkin değerlendirmede bulundu: Şu ana kadar görüşme talebi gelmedi. Geldiği zaman kendisini ağırlayacağız. İlk tur görüşmelerde bir sonuç elde edilmez. İkinci turda daha sağlıklı bir sonuçlara varılabilir.

RADİKAL-  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , katıldığı iftar programında koalisyon sürecine görüşmelerine ilişkin değerlendirmede bulundu. Kılıçdaroğlu, "14 madde konusunda pazarlık olmaz, taviz verilmeyecek. Henüz randevu talebi gelmedi" dedi.

CHP lideri sözlerini şöyle sürdürdü: 

- Şu ana kadar görüşme talebi gelmedi. Geldiği zaman kendisini ağırlayacağız. Başbakan neler söyleyecek, hangi tekliflerle gelecek onu öğrenmemiz gerekiyor. Bizim karşı bir düşünce ifade etmemiz için, onu bekleyeceğiz.

Başbakan Davutoğlu: İlk olarak Kılıçdaroğlu ile görüşeceğim

'14 İLKEMİZDE PAZARLIK YAPMAYIZ'

- 14 ilkemizde pazarlık konusu olamaz. 14 ilkemiz bir anlamda evrensel ilkemiz. Hukukun üstünlüğünün nesine itiraz edilecek. Yargı bağımsızlığının nesine itiraz edilecek. Yolsuzlukla mücadeleye itiraz edilir mi. Bunların gereğinin yapılması lazım. Bu konularda bize güvence verirlerse güzel bir sonuç çıkar.

Bahçeli'den koalisyon açıklaması: Siyasi istikrarsızlık yaşamaması için fedakârlık yapılacaktır

- İlk tur görüşmelerde bir sonuç elde edilmez. İkinci turda daha sağlıklı bir sonuçlara varılabilir.