Kılıçdaroğlu'ndan koalisyon mesajı: Değerlerimizi koruyarak...

Kılıçdaroğlu'ndan koalisyon mesajı: Değerlerimizi koruyarak...
Kılıçdaroğlu'ndan koalisyon mesajı: Değerlerimizi koruyarak...
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Herkes bilsin ki verdiğimiz sözleri hayata geçirmek için partimizdeki ortak akılla değerlendirmeler yapacağız" dedi.

RADİKAL - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , twitter hesabı üzerinden 'koalisyon' tartışmalarına ilişkin mesajlar verdi. CHP lideri, "Herkes bilsin ki verdiğimiz sözleri hayata geçirmek için değerlerimizi koruyarak, partimizdeki ortak akılla değerlendirmeler yapacağız. Amacımız ülkemizi içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan bir an önce çıkarmaktır" dedi.

 

 


  http://www.radikal.com.tr/137714413771443

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Demokratların İstedikleri: - Ali Fakı

  1) Yüzde 10 barajını kaldırın. 2) Yolsuzların, hırsızların ve talancıların tarafsız ve bağımsız yargının önünde hesap vermelerini sağlayacak düzenlemeleri yapın. 3) Emeklilerin, emekçilerin, yoksul halkın insanca yaşamalarını mümkün kılan, asgari ücretin 1500 TL olması, iki maaş ikramiye gibi düzenlemeleri yapın. 4) 12 Eylül darbesinin çıkardığı siyasi partiler yasasını demokratikleştirin. 5) YÖK'ü kaldırıp Üniversiteleri özerkleştiren yasal düzenlemeleri yapın. 6) AKP'nin çağdışı eğitim düzenini kaldırıp, çağdaş eğitim reformlarıyla herkesin ulaşabileceği kaliteli eğitim için reformları hayata geçirin. 7) Faşist İç Güvenlik yasasını iptal edin. 8) Kaliteli üretimin, katma değeri yüksek, yüksek Teknoloji ürünlerini üretmek için altyapı reformlarını başlatın. 9) İşçi katliamlarına temel olan taşeronlaşmayı durduracak yasal düzenlemelerle İŞ GÜVENLİĞİNİ sağlayacak yasaları çıkarın... Ve, AKP gibi yolsuzlukla beslenen partilerin, dini istismar ederek bir daha iktidara gelmelerini önleyecek hukuki düzenlemelri yapıp, 2-3 yıl içinde erken seçimlere gidin.

  egemen güç dediğiniz nedir. - user1026171

  egemen güç dediğiniz nedir. nasıl bir şeydir.kime hizmet ediyor. yaw uyanın kardeşloklar.şahsen ben oyumu verdim HDP 'ye . açıkçası herhangi bir egem güç beni yönlerdirmedi:))

  CHP iktidar olacak - user383887

  CHP İKTİDARINI İSTEMEDİLER AMA CHP YE MUHTAÇ OLACAKLAR. Egemen güçler HDP ye verdikleri desteğin yarısını CHP ye verselerdi, CHP tek başına iktidar olurdu. Ama CHP iktidarını asla istemiyorlar. Erdoğan?ın gücü kırılsın istiyorlar ama AKP ye karşı sert tavır almıyorlar. Çünkü CHP iktidar olursa kalıcı olabilir. Esas bundan korkuyorlar. Demirtaşı öne çıkarıp, parlattılar. HDP yi demokrasi havarisi yaptılar. Ama sonuç istedikleri gibi olmadı. CHP de erimedi, gücünü korudu. Bakalım CHP iktidarına izin verecekler mi? Erdoğan ile devam mı diyecekler?