Kılıçdaroğlu'ndan koalisyon yorumu: Cumhurbaşkanı bu süreci tıkıyor

Kılıçdaroğlu'ndan koalisyon yorumu: Cumhurbaşkanı bu süreci tıkıyor
Kılıçdaroğlu'ndan koalisyon yorumu: Cumhurbaşkanı bu süreci tıkıyor
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hümüket kurulmasıyla ilgili süreci tıkadığını söyledi. CHP lideri, "Sayın Davutoğlu'na düşen de, Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrı yapıp bu süreci tıkamaması yönündeki talebi dile getirmesidir" dedi.

RADİKAL- Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferiyle saat 23.00'te Ankara'ya giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu'na, AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun, “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir erken seçim kararı almasını beklemeden, gelin bir çağrıda bulunuyorum, biz Meclis içinde bir erken seçim kararı alalım" sözleriyle ilgili değerlendirmesi soruldu. 

Kılıçdaroğlu, soru üzerine şunları söyledi:

Sayın Davutoğlu görevi iade etti. Dolasıyla, teamüllere uygun olan neyse onun gereğinin yapılması lazım. Yani henüz daha hükümet kurma süreci bitmiş değil. Sayın Cumhurbaşkanı bu süreci tıkıyor. Sayın Davutoğlu'na düşen de, Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrı yapıp bu süreci tıkamaması yönündeki talebi dile getirmesidir.

(Hüseyin Aslıyüce / İstanbul DHA)

Davutoğlu'nun 'Seçim hükümeti' çağrısına CHP'den twitter yanıtı


Başbakan Davutoğlu'ndan CHP ve MHP'ye seçim hükümeti çağrısı


  http://www.radikal.com.tr/141918414191841

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ülkeyi düşünün - user389638

  Ben durumu iyice izliyorum ve şuan secimden başka cıkar yol gözükmezken ve mualiflerin halen cumhurbaşkanını sorumlu tutmak kendini aşagılamaktan ibarettir.Hic bir parti ilkesinden vazgecmiyor hiç birşeye yanaşmıyorlar olay medyanın önünde ceyran ediyor ama siz mualefet partileri kendi secmeninizi aşağılamaktan vazgecin şu konuşma bile bir parti başkanına yakışan degildir. Bu secenegin baştan belli göründügünü halen inkar ediyorlar olan ülkeye ve ekonomiye olacak halen sacma sapan zaman kayıpları sacma diyaloglar ülkeyi düşünün