Kılıçdaroğlu'nun 10 aylık torunu sigortalı

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun şu an bir buçuk yaşında olan torununun on aylıkken sigortalı yapıldığı ortaya çıktı.


Kılıçdaroğlu, durumu “Yapılanı etik olarak doğru bulmuyorum. Ben İstanbullulara her zaman doğru söyleceğime dair söz verdim. Yapılan yanlış. Ancak bu benim torunumu sevme hakkımı elimden alamaz” diye yorumladı.
1997 yılında Çalışma Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı yaptığı dönemde, 14 yaşındaki ortaokul öğrencisi oğlu Kerem Kılıçdaroğlu’nu sigortalattığı belirlenen Kılıçdaroğlu, bunu doğrulamış ve şöyle demişti: “Bir firmada çalışmış, doğrudur. Sigortalı olmuş, o da doğrudur. Eğer yasaksa, yasadışıysa, çalışmadıysa hayhay, sizinle hemfikirim. Ama çalıştıysa niye itiraz ediyorsunuz.”

10 aylıkken iki gün çalışmış!
Şimdi de Kılıçdaroğlu’nun küçük torununun sigortalı olduğu ortayı çıktı. Vakit gazetesinin haberine göre Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de yaşayan büyük kızı Azime Aslı Kılıçdaroğlu Nadir’in şu an 1.5 yaşında olan kızı Duru Nadir’in, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kayıtlarında henüz 10 aylıkken bir firmada iki gün çalıştığının göründüğü ortaya çıktı. Konak’ta 4 Haziran 2007 Pazartesi günü doğan Kemal Kılıçdaroğlu’nun torunu Duru Nadir, henüz 10 aylık bir bebekken SGK kayıtlarında 29 Nisan 2008 Salı günü bir şirkete işe girerek çalıştığı ve iki gün çalışarak 40 TL para kazandığı görünüyor.

Kılıçdaroğlu: Etik olarak doğru değil
Dün Türkiye İhracatçılar Meclisi’ni (TİM) ziyaret eden Kılıçdaroğlu’na torununun sigortalı olması soruldu. Kılıçdaroğlu durumu yalanlamadı ancak onaylamadığını da belirterek şu yanıtı verdi: “Yapılanı etik olarak doğru bulmuyorum. Ben İstanbullulara her zaman doğru söyleceğime dair söz verdim. Yapılan yanlış. Ancak bu benim torunumu sevme hakkımı elimden alamaz. (Radikal)