Kılıçdaroğlu'nun 10 aylık torunu sigortalı

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun şu an bir buçuk yaşında olan torununun on aylıkken sigortalı yapıldığı ortaya çıktı.


Kılıçdaroğlu, durumu “Yapılanı etik olarak doğru bulmuyorum. Ben İstanbullulara her zaman doğru söyleceğime dair söz verdim. Yapılan yanlış. Ancak bu benim torunumu sevme hakkımı elimden alamaz” diye yorumladı.
1997 yılında Çalışma Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı yaptığı dönemde, 14 yaşındaki ortaokul öğrencisi oğlu Kerem Kılıçdaroğlu’nu sigortalattığı belirlenen Kılıçdaroğlu, bunu doğrulamış ve şöyle demişti: “Bir firmada çalışmış, doğrudur. Sigortalı olmuş, o da doğrudur. Eğer yasaksa, yasadışıysa, çalışmadıysa hayhay, sizinle hemfikirim. Ama çalıştıysa niye itiraz ediyorsunuz.”

10 aylıkken iki gün çalışmış!
Şimdi de Kılıçdaroğlu’nun küçük torununun sigortalı olduğu ortayı çıktı. Vakit gazetesinin haberine göre Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de yaşayan büyük kızı Azime Aslı Kılıçdaroğlu Nadir’in şu an 1.5 yaşında olan kızı Duru Nadir’in, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kayıtlarında henüz 10 aylıkken bir firmada iki gün çalıştığının göründüğü ortaya çıktı. Konak’ta 4 Haziran 2007 Pazartesi günü doğan Kemal Kılıçdaroğlu’nun torunu Duru Nadir, henüz 10 aylık bir bebekken SGK kayıtlarında 29 Nisan 2008 Salı günü bir şirkete işe girerek çalıştığı ve iki gün çalışarak 40 TL para kazandığı görünüyor.

Kılıçdaroğlu: Etik olarak doğru değil
Dün Türkiye İhracatçılar Meclisi’ni (TİM) ziyaret eden Kılıçdaroğlu’na torununun sigortalı olması soruldu. Kılıçdaroğlu durumu yalanlamadı ancak onaylamadığını da belirterek şu yanıtı verdi: “Yapılanı etik olarak doğru bulmuyorum. Ben İstanbullulara her zaman doğru söyleceğime dair söz verdim. Yapılan yanlış. Ancak bu benim torunumu sevme hakkımı elimden alamaz. (Radikal)


  http://www.radikal.com.tr/92598192598126

  YORUMLAR
  (26 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Güneş Balçıkla Sıvanmaz - delapena

  Kemal Kılıçdaroğlu'na tebrikler. En güzelini yapmışlar. Aynı şeyi yapan çok kişi var. İnsanlar yeni düzenlemelerden niye mağdur olsunlar? Böyle basit konuları gündeme taşıyarak kamuoyunu meşgul etmeye çalışmanın altında başka birşeyler yatıyor. Ama Başbakan'ın çok sık kullandığı bir söz var güneş balçıkla sıvanmaz. Zaten başkaları için söylediği sözleri alt alta bir yazsak, kendi kendisini tarif ediyor.

  Sap ile samanı karıştırmayın. - mgulgunsoy

  AKP'lilerin klasik sap ile samanı karıştırma ve bu sayede kendi hortumlamalarını mazur gösterme alışkanlıklarını burada yorum yazan yandaşlarında da görüyoruz. 1. Hukukun en temel ilkelerinden biri suçun kişisel olmasıdır. 10 aylık çocuk için bu suç söz konusu ise bunun sorumlusu yasal velileri yani anne babasıdır. "Kılıçdaroğlu torununu sigorta yaptırdı" demenin bu bağlamda hiç bir mantığı bulunmamaktadır. 2. K.Kılıçdaroğlu bu iş için kendi kişisel konumunu ya da siyasi gücünü kullanmış ya da kullandırmış mıdır? Hayır. Zira bunu o dönemde AKP iktidarı tarafından getirilen Sosyal Güvenliksizlik Kanunu hükümlerinden kurtulmak isteyen pek çok anne baba yapabilirdi ve yapmaya çalıştı. Bulunacak bir reklam şirketi ve iki üç günlük sigorta prim masrafı olan 20-30 YTL bunun için gayet yeterli idi. Kılıçdaroğlu ve başkaları tarafından getirilen yolsuzluk dosyalarında ise doğrudan devlet erkinin hem yürütme hem yasama anlamında bir takım kişilere (çoğunlukla da bizzat bakanların, başbakanın kendi çocuklarına) çıkar sağlamak amacı ile kullanılması söz konusu. Pırlantadan, likit yumurtadan KDV kaldırılırken bu alana Başbakanın, bakanların çocukları giriyor. Eyüpteki arazi yeşil alan olacak diye sahiplerinin elinden ucuza alınıp, imar planı değişiklikleri ile arazi kıymetlendiriliyor foya ortaya çıkınca o panikle Futbol federasyonuna devrediliyor. İş adamlarının uçakları ile pek çoğunuzun kutsal saydığı umre gezilerine gidiliyor, umre de ticaretin ve siyasetin elinde oyuncak haline getiriliyor.Yükümlülükler yerine getirilmediği için Hazineye Gelir olarak kaydedilmesi gereken teminatlar için bir işlem yapılmıyor. Bütün bunlarla Kılıçdaroğlu'nun kendisinin bile değil kızının ya da damadının yaptığı usulsuzluk aynı kapsamda ele alınıyorsa pes diyorum başka da bir şey demiyorum.

  müfettiş - aq123

  torunu doğru iş yapmış,yani bu memlekette yarın kaygısı taşıyan herkesin yapmak istediği şeyi yapmış.Bu memlekette belirli bir grup hariç,yani armudun aşağı bölümünü oluşturan kesim yukarılara nasıl çıkarım veya geleceğimi nasıl garanti altına alırımın hesabı içinde.Bu sadece bize özgü bir şey değil,sosyal adaletsizliğin olduğu bütün ülkelerde olan bir şey.Bunun için sosyal çelişkiler dorukta,bundan dolayı kişilik problemi had safhada ve bunun için iki yüzlüyüz veya çok yüzlüyüz.Sayın Kılıçdaroğlu uzaydan gelmed,o da bu toplumun bir üyesi

  ak kaşıklar - zovinar

  bu bir suçsa o zaman bu yasada buna imkan veren düzenlemeyi yapanlarla bir konuşmalı önce ve halkın bir çoğunu suçlamalı herkesin neredeyse mezarda emekli olacağı bir ülkede fırsat bulan ve imkanı olan herkesin uyguladığı birşey için kimse suçlanamaz diye düşünüyorum çocuğunun veya torununun geleceğini düşünmek aile olmanın verdiği bir duygudur ki kimse bunun için suçlanamaz Kılıçdaroğlunun ortaya çıkardığı dosyalardaki yolsuzlukların boyutu ve içeriği çok farklıdır ki

  İğne kendine , çuvaldız başkasına batırılmalıdır... - ferahnak

  Beyefendi aylardır eline üç beş dosya alıyor doğru -yanlış etrafa bir yığın çamur sıçratıyor. Sonrasında bakıyoruz SSK Genel Müdürlüğü dönemindeki icraatları , eşini dostuna yaptığı kıyaklar,terör örgütleri ile ilişkileri. kardeşi hakkında kooperatifçilikten bir yığın isnatlar ortaya çıktı. Şimdi de 10 aylık torununa çalışıyormuş gibi devlet imkânlarından sigortalı edilmesi ortaya çıktı.Bunu inkâr etmiyor ve her ne kadar etik bir iş değilse de , bu benim torunumu sevmeme engel değil, diyerek özürüne mazaret ararken büyük kabahat işliyor. Yani Türkçesiyle yaptığım iş ahlâksızlık ama , virân olası hânede evlâd-ı ıyâl var diyor. Ört ki ölem.....

  on aylık toruna siğorta - gelil

  kılıçdaroğlunun bu ayıbı pirede kulak misali geriye doğru yaptıkları incelendiği zaman ona miileyvekilliğini ve belediye başkalnlığı görevi verenler biraz da olsa utanmaları gerekir,tabiiki utanacak yüz varsa aynı şekilde basında onu pohpohlayanlarda bundan nasibini alması gerekir.

  vay bee - cologne

  duruste gelin ve hizaya girin istanbullular cocuklarina degil torunlarina kadar gelecegini dusunen bu buyuk adami baskan secin sizde geleceginizi garanti altina alin)))